На противагу російській дезінформації – телеканали “Дом” і UA організували марафон правди (ВІДЕО)

Телеканали державного підприємства “Мультимедійна платформа іномовлення України” “Дом” і UA провели дводенний марафон “Україна 30”.

Протягом 23 серпня велася пряма трансляція інавгураційного саміту Кримської платформи, 24 серпня – урочистих заходів на честь Дня Незалежності, забезпечивши збалансованою інформацією жителів тимчасово окупованих територій України та країн, на які ведеться іномовлення телеканалів, – серед яких Російська Федерація і Республіка Білорусь.

Інформаційний день 23 серпня розпочався з трансляції церемонії підняття державного прапора в Черкаській області – географічному центрі України. Доктор історичних наук, провідний науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України, голова Українського геральдичного товариства Андрій Гречило в прямому ефірі роз’яснив аудиторії значення українського прапора, історію його створення. Журналісти каналів включалися в прямий ефір з Краматорська, Харкова, Києва, Черкаської області.

Наступна частина була присвячена безпосередньо саміту Кримської платформи – канали вели трансляцію виступів делегатів, високопоставлених осіб українською мовою з російськомовними субтитрами головних меседжів. Відразу після завершення виступів ведучі марафону разом з гостями в студії надали оперативні роз’яснення та коментарі.

Під час засідання саміту на полях працювала виїзна студія телеканалу “Дом”, в яку журналісти запрошували делегатів для невеликих інтерв’ю. Протягом ефіру редакція отримала понад 100 повідомлень з тимчасово окупованих територій в месенджери, велику кількість коментарів журналісти отримували через соціальні мережі. У прямому ефірі було включення жителів Криму, які ділилися враженнями про хід заходів в Києві.

Окрему увагу 23 серпня журналісти українського іномовлення приділили позачерговому засіданню Верховної Ради та Саміту перших леді та джентльменів. Підбили підсумки дня у фінальному випуску ток-шоу, темою якого вибрали “М’яка сила України”.

Окремо працювала новинна група, яка 23-24 серпня видала два 30-хвилинних випуски за підсумками всіх заходів, які відбулися в Києві, та ключових подій в регіонах.

24 серпня в ефірі телеканалів почалося з ранкового ток-шоу – своєрідного перегуку регіонів: у прямому ефірі були включення й сюжети з Києва, Дніпра, Одеси, Маріуполя. Окремо до глядачів каналів звернулася співачка Джамала.

Канали вели також трансляцію святкового параду з Києва.

Підсумки дня журналісти підводили в прямому тригодинному ефірі з гостями студії – соціологом, політологом і колишнім військовим.

Виконуючи свою головну місію – інформування жителів тимчасово окупованих територій і країн з поширенням російської мови – канали подавали збалансований контент про головні події України 23-24 серпня, зменшуючи вплив російської дезінформації завдяки прямим трансляціям з заходів та оперативним коментарям експертів різних сфер.

Прямий ефір