Україна відзначила День Незалежності (ФОТО, ВІДЕО)

Фото ОП

У вівторок, 24 серпня, Україна святкувала 30-ту річницю проголошення незалежності.

Про це пише UA.

Цьогоріч у межах відзначення 30-річчя незалежності України відбулися святкові заходи по всій країні, які розпочалися 22 серпня і тривали до 24 серпня. Всі вони об’єднані гаслом “Ти у мене єдина”.

18:01 Концерт “Голос моєї душі” розпочався на Майдані Конституції в Києві. Виконував соло легендарний італійський тенор – Андреа Бочеллі. Концерт присвячений 30-й річниці незалежності України.

Фото UA
Фото UA
Фото UA

16:20 У Києві – Марш захисників України. Участь беруть тисячі людей.

16:03 В Одесі присутнім продемонстрували проходження бойових кораблів, катерів і суден з відпрацюванням показових елементів застосування сил та засобів Військово-морських сил ЗСУ, проліт морської авіації й Повітряних сил, проходження кораблів та катерів країн-партнерів, Державної прикордонної служби України, морської пошуково-рятувальної служби та яхт Одеської обласної Федерації вітрильного спорту.

14:40 Науковці Національної академії наук, які перебувають в Антарктиді на станції “Академік Вернадський”, привітали співгромадян з Днем Незалежності.

“Ми, 12 учасників 26-ї української антарктичної експедиції, перебуваючи на науковій станції “Академік Вернадський” за 15 тис. км від дому, вітаємо рідну країну з найвіддаленішого куточка Землі, де майорить наш державний прапор. Ми представляємо різні регіони України… Попри те, що ми вражені величчю і красою Антарктики, наші серця б’ються в унісон із серцями всіх українців. І хоча нікуди не дітися від суму по домівках і прагнення побачити рідних, ми щасливі представляти тут інтереси нашої держави. Вітаємо Україну з ювілеєм. Бажаємо їй розвитку, перемог і процвітання. Віримо в її успіх так само як віримо в успіх нашої місії в Антарктиді”, – сказали полярники-науковці.

14:24 Google присвятив Дню Незалежності України дудл із зображенням козацького судна-чайки. Воно створене з використанням традиційних кольорів українського прапора та тризуба.

12:17 Офіційні урочистості завершилися.

11:30 На параді пройшлися військовослужбовці країн-партнерів і союзників України. Йдеться про Велику Британію, Грузію, Данію, Естонію, Канаду, Латвію, Литву, Молдову, Словаччину, Фінляндію, Чехію, Швецію, США. Також відбувся проліт авіації. У ньому, зокрема, взяв участь найбільший у світі транспортний літак Ан-225 “Мрія“.

Фото UA
Фото UA

11:08 Відбулася церемонія вручення державних нагород. Їх отримали військові (частина з них посмертно), учителі, державні діячі, спортсмени, а також митці.

10:56 Президент на відкритті параду заявив, що Україна почне процес повернення поховань видатних українців, які загинули за кордоном.

“Ми будемо повертати не тільки своїх, а і своє. Це історичні й культурні цінності, які за кордоном. Ми не подаруємо жоден камінчик нашої історії. Не дамо окуповувати жодну сторінку нашої історії, анексувати наших письменників, науковців, героїв, які перемагали нацизм”, – заявив президент.

Володимир Зеленський додав, що Україна є молодою країною, але з тисячолітньою історією. За його словами, українці будують свій дім на землі, де жили й будували українські предки. Українці не в гостях і не в приймах. Українці – молода родина зі славетної династії Київської Русі-України. З роду засновників, хрестителів. З хороброго роду, мудрого, козацького.

“Ми нащадки могутньої країни. Але ми маємо не тільки почуватися відповідно, ми маємо поводитись відповідно”, – наголосив президент.

10:30 Володимир Зеленський запровадив нове свято – День української державності. Президент підписав відповідний указ.

10:05 Розпочинаються урочисті заходи.

Фото UA

09:56 З нагоди святкування близько 10 тисяч поліцейських та військовослужбовців Національної гвардії у посиленому режимі стежать за публічною безпекою в Києві.  

09:31 Верховна Рада сьогодні проведе урочисте засідання. Воно розпочнеться о 13.00. А після нього – позачергову сесію ВР.

09:15 У Києві тривають останні приготування перед урочистостями з нагоди Дня Незалежності та парадом військ.

На самому Хрещатику воїни шикуються у розрахунки за родами військ.

Фото Укрінформ

Редакція UA вітає українців з Днем Незалежності. За основними подіями дня стежте на нашому каналі та у Facebook і Youtube.

Усі найцікавіші й найважливіші події сьогоднішнього дня обговорюємо під час марафону.

Прямий ефір