На Луганщині тепер проводять примусову мобілізацію “за законом” — Гайдай

Глава Луганської ОВА Сергій Гайдай в офіційному Telegram-каналі повідомив про ситуацію в регіоні станом на ранок 19 серпня. За його даними, окупаційна влада розпочала примусову мобілізацію на захоплених після 2014 року територіях.

“Окупувавши міста та села Луганщини, росіяни спочатку стверджували, що примусова мобілізація проводитиметься виключно на захоплених у 2014 році територіях. Втім, чоловіки поступово зникали і в Старобільську, в Біловодську, і навіть у нещодавно захоплених Сєвєродонецьку та Лисичанську. Деякі встигали сказати рідним, що їдуть “по справах до Луганська”, але не повернулися і дотепер”, — розповів Гайдай.

Він наголосив, що примусова мобілізація на всій території Луганської області розпочалася після того, як на окупованих вісім років тому територіях стало мало чоловіків: “Днями видали навіть відповідне розпорядження. Отримав паспорт “лнр”, які ледве не по вулицях розвозили навесні і влітку, як цигани крейду, – йди на фронт”.

Глава ОВА також зазначив, що росіяни намагаються посилити наступ на Бахмут, тому очікують на нові сили в піхоті, аби зменшити втрати.

“Упродовж 18 серпня відбито вісім атак ворога. Більшість із них була спрямована саме на вищевказаний населений пункт, штурм на який вони організовують у тому числі із сіл та міст Луганщини. Ще за одним напрямків бої точилися із самого ранку. Біля вісьмох населених пунктів росіяни залучали авіацію. Лише за минулу ніч вони 16 разів використовували ствольну та реактивну артилерії, спрямовуючи удари по населених пунктах і укріпленнях наших військових”, — поінформував він.

Нагадаємо, народний депутат України, голова Постійної делегації України в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв в ефірі марафону FREEДОМ на телеканалі UA заявив, що Україна довела Альянсу: вона не тільки може увійти до пояса безпеки для Європи, але й зробить великий вклад.

Візит президента Туреччини — вагомий меседж підтримки: Зеленський розповів про підсумки зустрічі з Ердоганом

Читайте також: “Відповідь за Крим” Росія планує 23-24 серпня. Ракетами вдарять із трьох напрямків — Жданов

Прямий ефір