Візит президента Туреччини — вагомий меседж підтримки: Зеленський розповів про підсумки зустрічі з Ердоганом

Президент України Володимир Зеленський 18 серпня у Львові провів зустріч із президентом Туреччини Реджепом Ердоганом, під час якої сторони обговорили можливості щодо вдосконалення зернової ініціативи та ядерного шантажу з боку Росії. Про це глава держави повідомив у офіційному Facebook.

“Візит Президента Туреччини до України – вагомий меседж підтримки з боку такої потужної країни. Під час зустрічі у Львові обговорили з Реджепом Ердоганом можливість удосконалення зернової ініціативи, ситуацію навколо Запорізької АЕС та ядерний шантаж з боку окупантів, масштабну крадіжку Росією зерна на тимчасово окупованій території України. Також торкнулися питань оборонної взаємодії.Впевнений, подальше розширення співпраці між Україною і Туреччиною посилить обидві сторони”, – написав Володимир Зеленський.

Зеленський впевнений, що подальше розширення співпраці між Україною та Туреччиною посилить обидві сторони.

У прес-службі президента України зазначили, що глава держави висловив подяку Турецькій Республіці за незмінну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.

Під час зустрічі було наголошено на зацікавленості в тому, щоб Туреччина і надалі залишалася надійним партнером України. Лідери обговорили весь комплекс двосторонніх відносин та погодилися, що подальше розширення співробітництва між державами посилить обидві сторони.

“Президенти дали позитивну оцінку реалізації зернової експортної ініціативи. Зеленський відзначив провідну роль Туреччини та особисто Ердогана у тому, що ця ініціатива була розпочата та реалізується. Глава Української держави зазначив, що вона допомагає подоланню глобальної продовольчої кризи”, – йдеться у повідомленні.

Лідери обговорили можливість удосконалення ініціативи, посилення безпеки її реалізації, збільшення обсягів експорту.

Зеленський та Ердоган також розглянули питання масштабного викрадення Росією зерна на тимчасово окупованій території України. Зокрема, було зазначено, що окупанти привласнили майже 0,5 млн тонн зерна. Лідери погодилися, що будь-яка торгівля викраденим є неприпустимою.

“Спроби Росії продати крадене повинні бути зупинені”, – наголосив Володимир Зеленський.

Лідери також обговорили ситуацію навколо Запорізької АЕС та ядерний шантаж з боку РФ, дії якої загрожують катастрофою і Україні та усьому світу. Володимир Зеленський наголосив, що російський ядерний шантаж на Запорізькій АЕС є одним із найбільших ризиків, які створила війна Росії проти України.

“Місією та обов’язком кожної країни має бути жорстка та послідовна реакція на будь-які прояви ядерного шантажу з метою його зупинення. Росія має вивести свої війська зі станції негайно”, – наголосив Зеленський.

Президент України висловив сподівання на участь Президента Туреччини у другому саміті Кримської платформи та подякував від себе особисто та своїй дружині Олени першій леді Туреччини за участь у київському Саміті перших леді та джентльменів, який відбувся нещодавно.

Крім того, у Львові у присутності Зеленського та Ердогана було підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо відновлення інфраструктури, який передбачає участь турецької сторони у повоєнній відбудові України.

Документ підписали міністр інфраструктури України Олександр Кубраков та міністр торгівлі Турецької Республіки Мехмет Муш.

“Туреччина – наш стратегічний союзник. Ми вдячні турецьким партнерам за готовність до співпраці у відбудові зруйнованої Росією інфраструктури. Турецький бізнес має великий досвід у будівництві доріг і мостів, зокрема Запорізького та Кременчуцького мостів, і зарекомендував себе як надійний партнер. Тому розраховуємо, що вже зовсім скоро вийдемо на конкретні практичні результати спільної відбудови”, – сказав Олександр Кубраков.

Передбачається, що турецькі державні та бізнес-структури зможуть розвивати конкретні проекти відновлення, а також надавати консультаційну й технічну допомогу.

Як перший проект розглядається відбудова мосту в селі Романівка Київської області, який з’єднує Бучу та Ірпінь зі столицею. Він був зруйнований на початку повномасштабного російського вторгнення, і фактично це зупинило наступ агресора на столицю.

Найближчим часом буде створена спільна українсько-турецька робоча група щодо питань відбудови, у межах якої опрацюють механізми залучення турецьких інвестицій у конкретні проекти.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 18 серпня во Львове провів зустріч з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем, під час якої сторони домовилися про продовження координації щодо реалізації зернової ініціативи

Путіну складно воювати в Україні: російська армія отримує гідну відповідь

Читайте також: Україна може втратити мільйони тонн урожаю зернових через війну — заступник міністра Висоцький

Прямий ефір