Ми з собакою Джессі обов’язково повернемося на службу, – звільнений моряк Сергій Чуліба (ВІДЕО)

Скрін з відео

Старшина, механік буксира “Яни Капу” Сергій Чуліба, один із 24 звільнених полонених моряків, родом з Каховки Херсонської області. Раніше служив в Криму на катері “Херсон”, який навесні 2014-го опинився серед заблокованих Росією українських кораблів на озері Донузлав. Після анексії півострова Чуліба відмовився переходити на службу в російський флот.

З російського полону, в який він потрапив біля Керченської протоки в листопаді 2018 року, Сергія чекали батьки та наречена, а також вірний друг – собака Джессі. Її самі моряки називають 25-м членом екіпажу.

Як зустрічали на рідній землі після довгих місяців в російському полоні, Сергій Чуліба пам’ятає в деталях. У київському аеропорту біля трапа особисто чекав президент. Після – обійми товаришів по службі в Одесі, і нарешті – дорога додому в Каховку.

“Він раніше працював в таксі. Тому, коли доїхали до Нової Каховки, його зустрічала шеренга таксистів. Сигнали, прапори. Всі хлопці дружно чекали нашого сина. Я пишаюся ним!”, – згадує мама Сергія Любов Чуліба.

Крім друзів і родичів, вдома Сергія чекала собака Джессі. Та сама, яка разом з моряками служила на судні. Зворушливу зустріч після довгої розлуки батьки зняли на телефон.

“Прийшли на корабель прикордонники, а Джессі сховалася десь. І поки вони якісь документи підписували, вона ще й вкусила когось!”, – розповідає Сергій Чуліба.

Після захоплення Джессі тиждень жила сама на кораблі. Потім собаку передали російським прикордонникам, які посадили її на ланцюг. Тільки через вісім місяців її вдалося звільнити. Джессі забрала сім’я Сергія Чуліби. За словами моряка, вона – спадкова морячка, адже її мама теж служила на флоті.

“Всі хлопці вигодовували її з піпетки, годували молоком. Джессі була маленька-маленька, а зараз ось як виросла!”, – згадує колишній військовополонений.

Після відпустки Сергій повернеться на службу. Джессі планує забрати з собою.

“На пароплав, звичайно, ми її заберемо. Це ж наш член екіпажу. Коли нас взяли в полон, то у нашого командира екіпажу запитували: “Скільки у вас людей?”. Він відповів: “Десять чоловік і собака”, – говорить Сергій.

Найближчим часом хлопець хоче провідати всіх родичів, і ділиться радісною новиною – скоро зіграє весілля з коханою дівчиною.

Більше серій з циклу “Звільнені” дивіться за посиланням.

Прямий ефір