Ми не шукаємо заміни НАТО, — Зеленський про гарантії безпеки для України

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Основним пріоритетом для гарантування безпеки Української держави є повноправне членство в НАТО, але до його набуття Україна прагне отримати чіткі гарантії своєї безпеки, які були б закріплені на папері. Про це президент України Володимир Зеленський заявив сьогодні, 2 червня, під час зустрічі з представниками ЗМІ після перемовин із президентом Естонії Аларом Карісом у Києві, інформує FREEДОМ із посиланням на пресслужбу глави держави.

“Ми не шукаємо заміни НАТО, і дуже важливо, щоб це чули наші партнери. Тому так багато зустрічей у нас на найвищому рівні. Ми не шукаємо альтернативи. Як я казав: наведіть мені приклад, яка країна НАТО воює із Росією, або на території якої країни НАТО зараз присутні російські війська? Це свідчить про те, що це найкращі гарантії безпеки для України”, — сказав Зеленський.

Він зауважив, що Україна не втягуватиме у війну жодну країну Альянсу, тому чудово розуміє, що не стане членом НАТО, поки триває війна з Росією.

“Не тому, що не хочемо, а тому, що це неможливо”, — додав глава держави.

На сьогодні, за словами президента, гарантіями безпеки для України є санкції, фінансові гарантії, зброя тощо.

“Це те, що є сьогодні не в документах, а в реальності. І якщо ми хочемо мати гарантії на папері, то має бути чітко вказано, що ці гарантії безпеки діють для України доти, поки країна не отримає головних гарантій безпеки, а саме — членства в НАТО”, — наголосив Володимир Зеленський.

Читайте також: Головне в контрнаступі ЗСУ те, щоб його відчула Росія, — Зеленський

Як повідомлялося раніше, президент України Володимир Зеленський сьогодні, 2 червня, зустрівся з президентом Естонії Аларом Карісом у Києві.

Читайте також: Україна не хоче Будапештського меморандуму 2.0, — Чернєв про гарантії безпеки

Прямий ефір