“Мені здається, що я відкрив головний секрет цього виступу”: Шейтельман проаналізував промову Путіна

Виступ Путіна 21.02.2023. Скріншот: youtube.com

Виступ президента РФ Володимира Путіна перед Федеральними зборами у вівторок, 21 лютого, був адресований тим, хто і так його беззастережно підтримує. Про це сьогодні, 22 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав політтехнолог і письменник Михайло Шейтельман.

“Мені здається, що я відкрив головний секрет цього виступу. От ніхто не відкрив, а я перший і єдиний, хто зрозумів, про що йдеться. У кожної промови є своя таргет-аудиторія, і ось таргет-аудиторією цієї промови Путіна були його прихильники. Тобто він звертався до тих, хто його і так підтримує. А це періодично потрібно. Ми це знаємо з будь-яких політичних технологій, що потрібно весь час підтримувати на деякому “повільному вогні” свою аудиторію”, — вважає він.

Шейтельман зазначив, що Путіну потрібно було пояснити цій аудиторії, що вона — його.

“Ось візьмімо її на дві частини розділимо. По-перше, це люди, які сиділи в залі, це ті самі його подільники. Їм потрібно було почути, що Путін — на місці. Що він скаже їм правду, взагалі неважливо, самі слова неважливі”, — висловив думку політтехнолог.

За його словами, Путін говорив, що в Росії все добре з економікою і взагалі в країні все добре.

“Він сказав, що війна не скінчиться ніколи. Він не сказав цих слів, але, по суті, він сказав це. Згадайте, що він сказав про війну: “Тепер у нас ті, хто воює на фронті, кожні пів року отримуватимуть відпустку по 14 днів”. Розумієте, кожні пів року, а значить, що цих пів року буде ще попереду багато. Далі він сказав, що коли Україна отримає далекобійні засоби ураження, ми повинні будемо відсунути Україну ще далі. Тобто нібито мається на увазі, що ця війна не закінчиться, просто буде зсуватися лінія фронту туди або назад, на думку Путіна”, — пояснив Шейтельман.

Також політтехнолог звернув увагу, що Путін не сказав у своїй промові про те, що Росія переможе у війні.

“Він сказав, що Азовське море — тепер внутрішнє море Росії, і є сухопутний коридор до Криму. Тобто він позначив, що ось вони — завоювання. Тут, до речі, йому доведеться відповідати. Тобто щойно наші війська звільнять Мелітополь, Бердянськ, йому доведеться за це відповідати”, — зазначив він.

Крім того, Шейтельман звернув увагу на слова Путіна про створення спеціального фонду підтримки тих, хто постраждав, — сім’ї поранених і вбитих.

“Це вже таке загадкове явище в сенсі. А чому потрібно створювати спеціальний фонд, якщо ви й так роздаєте 5-10 млн? Потім ще путінський камінгаут такий своєрідний, коли він сказав: “Ми тут, у Росії, навчилися робити унікальні протези, і всім будемо робити унікальні наші російські протези”. А що у вас, виявляється, є проблеми?” — ставить запитання політтехнолог.

Що стосується виходу РФ із міжнародного договору щодо ядерної зброї, то, на думку Шейтельмана, це вигідно Україні та її союзникам.

“Поки й США, і Росія перебували всередині цієї угоди, жодна зі сторін не могла вдосконалити свою ядерну зброю. Але сьогодні Сполучені Штати, звісно, займуться удосконаленням своїх ракет і взагалі розвитком свого ядерного потенціалу, і у них вийде перевага”, — вважає він.

Читайте також: Путін намагається максимально затягнути війну проти України — причини назвав журналіст

Прямий ефір