Людина, яка десятки років перебуває при владі, неминуче втрачає межу адекватності, — Джапарова про Путіна

Володимир Путін. Фото: ap.org

Президент РФ Володимир Путін поводиться як терорист. На цьому в проєкті “Високий кабінет” телеканалу FREEДОМ акцентувала перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

“Це абсолютно терористична поведінка, яка транслюється на адресу нашої країни. Я себе запитувала: чому все це відбувається? Мені здається, що це не про те, що я скоюю злочин і чогось чекаю за це, або мені потрібно це в обмін на щось. Тут логіка трохи інша. Мені здається, що людина, яка перебуває при владі десятками років, вона неминуче втрачає межу адекватності”, — сказала вона.

На думку Джапарової, Путін вірить у своє “месіанство”, що він — “Володимир, який намагається повернути собі землі та відновити велич тієї Росії, в яку він вірить”.

Напевно, це було б непогано, якби він це робив творчими інструментами, наприклад, розвивав економіку у своїй країні, або робив так, щоб російський громадянин почував себе в безпеці, а не в поліцейській країні, отримував багато грошей і жив, з огляду на ресурси цієї країни, заможно й вільно. А що робить Путін? Він нападає на інші країни, вбиває і знищує. Думаю, якби в нього запитали: що ти хочеш? Навряд чи б ми почули якусь чітку відповідь. Тому що нам усім зрозуміти цю людину, а, відповідно, і політику Росії, досить складно, тому що вона ірраціональна, вона нелогічна“, — прокоментувала вона.

Як відповідь на запитання “Як же діяти?” Джапарова відповіла:

“Є класика — з терористами не домовляються”.

І зараз ключове завдання — переконати світ, що Україна в цій війні не може бути сам на сам із Росією.

А якщо, припустимо, Росія досягне своїх завдань (що в теорії теж можливо), то тоді світ зазнає поразки. І не просто поразки, а світ буде змушений платити ще більшу ціну, ніж він платить зараз, допомагаючи Україні. Це сьогодні світові доносить президент Зеленський, усе вище керівництво країни. Якщо ми цей тест, як людство, як суспільство вільних людей, не пройдемо, не зупинимо Путіна в Україні, то тоді світ ковтне сповна отруту цієї системи — агресивної, терористичної, нелюдської та антигуманної“, — наголосила заступниця глави МЗС.

Повна версія інтерв’ю: Проєкт “Високий кабінет”: велике інтерв’ю з Еміне Джапаровою

Нагадаємо, в інтерв’ю Еміне Джапарова також зазначила, що Росія в Криму відпрацювала колонізаторські практики, які сьогодні застосовує на нових окупованих територіях. Вона також розповіла про шляхи повернення півострова під контроль України, й і що Кримський міст буде ліквідовано як символ окупації.

Читайте також: “Публічність рятує”: як зберегти життя заарештованим у Криму, розповіла Джапарова

Прямий ефір