Литва підтримує заклик заборонити в’їзд для росіян на рівні ЄС

Уряд Литви підтримує рішення естонської влади заборонити в’їзд для громадян РФ із шенгенськими візами. Про це заявив очільник Міністерства закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс і додав, що заборону потрібно поширити на весь Європейський Союз, пише видання BNS.

У МЗС Литви вивчають аналогічні рішення, ухвалені Естонією та Латвією.

“За початковою оцінкою, рішення Естонії та Латвії по суті дуже схожі на обмеження, які нині діють у Литві”, – йдеться в повідомленні.

Після повномасштабного вторгнення РФ до України Литва однією з перших країн ЄС обмежила видачу нових шенгенських та національних віз громадянам Росії.

“Литва послідовно виступає за санкції проти агресивних держав і дотримується позиції, що обмеження працюють більш ефективно, якщо вони застосовуються на рівні ЄС”, – наголосили у повідомленні.

У четвер, 11 серпня, Таллінн обмежив в’їзд до країни росіян, які вже мають шенгенські візи, видані Естонією.

“Ця заборона не буде поширюватися на осіб, на яких вже поширюються санкційні застереження, співробітників посольства РФ та членів їх сімей, осіб, які безпосередньо беруть участь у перевезенні вантажів та пасажирів, а також осіб, які мають свободу пересування відповідно до законодавства ЄС або прибуття яких виходить із гуманітарних міркувань”, – зазначили у міністерстві.

Нагадаємо, глава Міністерства закордонних справ Чехії Ян Липавський підтримав повну заборону на видачу шенгенських віз громадянам країни-агресора РФ.

Рейтерович розповів про користь заборони на видачу віз росіянам

Підтримка з боку США та інших західних країн має бути набагато більшою: інтерв’ю з Джоном Гербстом

Читайте також: Операція “Світанок”: успіхи армії Ізраїлю та позицію країни щодо війни в Україні обговорюємо з військовим експертом Віктором Верцнером

Прямий ефір