ЛГБТ-рух у Росії поставили в один ряд з екстремістами — розбір експертів (ВІДЕО)

Прапор ЛГБТ. Фото: pixabay.com

У Росії оголосили “екстремістським” “міжнародний рух ЛГБТ”. Таке рішення ухвалив Верховний суд. Приводом став позов Міністерства юстиції РФ. Засідання суду було закритим і суть претензій держави до представників ЛГБТ-спільноти досі невідома. Але силовики вже почали рейди та перевірки документів у столичних ресторанах, клубах і барах, повідомляє FREEДОМ.

У ніч з 1 на 2 грудня російські силовики влаштували облаву в московських клубах, у яких проходять вечірки членів ЛГБТ-спільноти, повідомляє телеграм-канал “Осторожно, Москва”. Під приводом пошуку заборонених речовин відвідувачів роздягали до спідньої білизни та фотографували документи.

“Посеред вечірки зупинили музику і почали проходити в зали [поліцейські]. На вечірці були також громадяни інших держав. На виході фотографували паспорти без дозволу це зробити. Схема відпрацьована, так закривали схожі клуби в Пітері. У когось паніка”, — повідомив очевидець у коментарі Telegram-каналу “‘Осторожно, Москва'”.

30 листопада Верховний суд Росії назвав “екстремістською організацією” такий собі “міжнародний громадський рух ЛГБТ” і заборонив його діяльність на території країни. Це стало третьою ініціативою Кремля щодо обмеження прав представників спільноти за останній рік. У листопаді 2022 року у федерації ухвалили закон, який повністю забороняє так звану “ЛГБТ-пропаганду”. А в липні 2023-го року на законодавчому рівні заборонили трансгендерний перехід — зміну документів і медичне втручання для транслюдей.

“Виникає запитання: чому ЛГБТ-персон поставили в один ряд з екстремістами, з терористами, з людиноненависниками тощо? На мій погляд, це потрібно владі для того, щоб залякати суспільство, щоб люди боялися навіть подумати про те, що йде всупереч із насаджуваною владою ідеологією”, — вважає активіст Микола Зодчий.

Позов Мін’юсту, по суті, спрямований проти всіх ЛГБТ-організацій, ініціатив та активістів, вважають правозахисники. Насамперед під загрозою ті організації та громадяни, кого російська влада визнала “іноземними агентами”. У створеному Мін’юстом реєстрі “іноагентів” зараз близько 30 ініціатив і людей, пов’язаних з ЛГБТ-спільнотою.

“На практиці може виникнути така ситуація, коли російська влада, отримавши рішення суду, почне його застосовувати до діяльності інших ЛГБТ-ініціатив, які працюють у Росії, вважаючи їх частиною “міжнародного руху ЛГБТ”, — пояснив юрист-правозахисник Макс Оленичев.

Тепер будь-яку людину, яка виступить на підтримку ЛГБТ-спільноти або проти дискримінації та обмеження прав громадян, можуть визнати екстремістом, кажуть юристи.

“З’явиться кілька таких гучних публічних кримінальних справ через те, що ось цей “міжнародний ЛГБТ-рух”, якого не існує, визнано екстремістською організацією. Ось тому евакуація, міркування, хто ж буде в перших рядах, ну і страх”, — зауважив російський опозиційний політик Сергій Трошин.

На думку правозахисників, трактування екстремізму в російських законах настільки широке, що під його виправдання або пропаганду можна підтягнути все, що Кремль вважатиме інакомисленням. Кількість засуджених за статтями за публічне виправдання екстремізму і пропаганду, за інформацією видання “Медіазона”, збільшується з кожним днем.

Читайте також: У Росії заборонили ЛГБТ-рух — думки експертів (ВІДЕО)

Нагадаємо, російський правозахисник Олександр Подрабінек заявив, що визнання екстремістським і заборона в Російській Федерації ЛГБТ-руху — частина традиційної політики тоталітарної держави зі створення атмосфери ненависті.

Прямий ефір