“Китай дбає лише про свої інтереси, решта його не цікавить”: чи допоможе Пекін обходити Росії санкції — думка Пендзина

Сі Цзіньпін і Володимир Путін. Скріншот: youtube.com

Китай не буде жодним чином постачати до РФ навіть товари подвійного призначення. Допомагати обходити санкції — складно. Головне в цій ситуації, щоб Китай не був у цьому викритий і таким чином не постраждали китайські інтереси. Таку думку сьогодні, 20 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Так він відповів на запитання — чи можливо, що під час перемовин у Москві глава КНР Сі Цзіньпінь і президент РФ Володимир Путін обговорюватимуть шляхи обходу західних санкцій проти Росії? Візит триватиме до 22 березня.

“Частка китайського експорту в Євросоюз і США в сукупному китайському експорті становить 45%. Частка Росії в китайському експорті — 3,5%. Американці та ЄС дуже чітко дали зрозуміти Китаю, що в разі виявлення фактів обходу санкцій, у разі виявлення фактів сприяння обходу санкцій щодо РФ, для Китаю ринки США і Європи можуть бути закриті. Потрібно розуміти, що Китай цікавлять лише китайські інтереси”, — сказав Пендзин.

Разом із цим, зазначив економіст, на сьогодні є чималі труднощі в китайській економіці.

“Момент полягає в тому, що незалежно від усіх тих розмов, які точаться навколо Китаю, потрібно розуміти, що Китай насамперед дбає лише про китайські інтереси. Його більше нічого не цікавить. І на сьогодні відрив Китаю від світової економіки, від світових ринків буде дуже суттєвим ударом по китайській економіці і по китайському населенню. Тому навряд чи на сьогоднішній момент ми побачимо пряме приєднання Китаю до антиєвропейської, антизахідної, антиамериканської, антисвітової коаліції. Китай однозначно намагатиметься дотримуватися дистанції, що дає йому змогу продовжувати активно торгувати з усім світом”, — вважає він.

Пендзин наголосив, що потрібно чітко розуміти, що американці та європейці дуже жорстко відстежують усе те, що сьогодні відбувається в Китаї.

“Кілька днів тому ми чули, що в Україні було знайдено китайський безпілотник, водночас компанія-виробник дуже чітко заявила, що жодним чином нічого не продавала, і це, цілком можливо, надійшло через треті країни якісь. Позиція була дуже жорстка. Вони категорично заперечують свою причетність до постачання техніки подвійного призначення для використання в російській війні в Україні. Це говорить про загальну позицію Китаю”, — підсумував виконавчий директор Економічного дискусійного клубу.

Читайте також: “Річ не в Путіні”: як довго зберігатиметься санкційний тиск на Росію, пояснив економіст

Прямий ефір