Кулеба вважає, що у НАТО недостатньо сил і мужності для розблокування морського експорту України

Дмитро Кулеба. Фото: МЗС

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на Українському сніданку в рамках Всесвітнього економічного форуму у Давосі висловив прогноз, що країни НАТО навряд чи підуть на розблокування морського продовольчого експорту України.

“Якщо НАТО не закрило небо над Україною у найтрагічніші моменти війни, то чому ж вони зараз відкриють море, щоб можна було без перешкод експортувати українську сільськогосподарську продукцію? Я всім серцем вітатиму, але не думаю, що буде достатньо сил та мужності, щоб взяти на себе всі ризики, пов’язані з цією операцією”, – пояснив голова української дипломатії.

При цьому Дмитро Кулеба зазначив, що керівництво нашої держави наразі шукає вирішення проблеми.

“Бачимо, що якщо перерветься сільськогосподарський цикл, то це призведе до багаторічних проблем із продовольством у світі”, – уточнив глава МЗС.

Міністр також попередив, що навіть якщо країна-агресор РФ підпише гарантії мирного проходу, то будь-якої миті може порушити цю угоду: “Росія абсолютно не прогнозована у своїй поведінці”.

Нагадаємо, замглави фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук в ефірі марафону “FreeДОМ” телеканалу UA прокоментувала головні меседжі Всесвітнього економічного форуму в Давосі: “Україна вбиватиме дракона”.

На Заході розглядають ембарго на нафту з РФ із застосуванням граничних цін – міністр економіки ФРН

Туреччина оприлюднила свої вимоги щодо членства Фінляндії та Швеції в НАТО

Читайте також: Окупанти тиснуть на українських чиновників, але ламаються одиниці – Алюшина

Прямий ефір