“Україна вбиватиме дракона”: головні меседжі Давоса прокоментувала Кравчук

Фото: ap.org

Президент України Володимир Зеленський на Всесвітньому економічному форумі в Давосі (Швейцарія) озвучив низку важливих меседжів, які були почуті та підтримані. Про сьогодні, 24 травня, в ефірі марафону “FreeДОМ” телеканалу UA розповіла народна депутатка України (фракція “Слуга народу”), учасниця форуму Євгенія Кравчук.

Вона зазначила, що увага до виступу Зеленського була величезною, і назвала дуже важливим меседж про те, що Україна не піде на жодні поступки Росії. Не менш важливим, на її думку, є те, що цей посил був підтриманий.

“Ці ж меседжі… озвучив президент Польщі Анджей Дуда — наш дуже великий друг і партнер, і це прозвучало дуже чітко. Він сказав, що я чую від західних країн якісь заяви, що потрібно шукати компроміси. Ні, Україна боротиметься до кінця, до перемоги, і жодний тиск з боку друзів Путіна в європейських країнах не пройде”, — зазначила Кравчук.

Вона також наголосила, що таку думку поділяє і американська делегація у Давосі.

“У Давосі найбільша делегація американських представників Конгресу, ну, напевно, за весь час. І вони чітко сказали, що вони сюди приїхали говорити про Україну, про те, що треба рятувати світовий порядок. І саме Америка має провідну роль у цьому, і сенатори прилетіли лише тільки-но після голосування за 40 млрд дол. — це навіть для Америки дуже великі гроші — допомоги для України і військової, і фінансової”, — акцентувала нардепка.

Також вона наголосила на важливості питання про глобальний голод через війну в Україні та зазначила: світ розуміє ці загрози.

“Тут головне, щоб не пішли шляхом найменшого опору. Тому що росіяни хочуть довести ситуацію до критичної і сказати: ну, давайте, знімайте санкції, ми або будемо вам своє зерно продавати, або потроху розблокуватимемо, але ви спочатку зніміть санкції. Цього не можна допустити. Це поганий шлях задоволення агресора, а не вирішення самої проблеми”, — прокоментувала Кравчук.

Вона наголосила, що ембарго на російські енергоресурси, якого вимагає Зеленський, уже не можна називати превентивним заходом проти РФ. Світ, на її думку, мав діяти превентивно рік тому, але й зараз не пізно ухвалити справжні санкції.

“Навіть зараз ще не пізно ухвалити справжні санкції, і президент про це говорив, що має бути повне ембарго на нафту і на газ… З нафтою трохи простіше, це можна зробити швидше, з газом, на жаль, багато країн добровільно пішли просто в кабалу, в рабство і залежність від Російської Федерації, і зараз вони намагаються поміняти свої ці поставки, але це більш тривалий процес. Ще один варіант, який ми пропонуємо, щоб гроші, що йдуть на оплату газу, йшли на спеціальний рахунок. І коли Росія не буде країною-агресором, тоді вони зможуть ці гроші використати”, — зазначила депутатка.

Кравчук також наголосила на важливості меседжу про те, що Росія стала державою воєнних злочинів і втратила своє місце в цивілізованому світі.

“Щодо головного меседжу президента, я дуже його підтримую, потрібно просто звикати до думки, що Росія програє, і не буде вже російських студій, якихось “загадкова російська душа”, ні. Це все в минулому, це треба забути, це було у минулому світі. І ви знаєте, є дуже простий архетип з казки. У багатьох казках світу є дракон, який вбиває дівчат, і всі жителі села бояться його і дають йому більше і більше. І нарешті, приходить якийсь герой і каже: “Ні, ми вбиватимемо дракона”. Так ось, Україна вбиватиме дракона”, — резюмувала Кравчук.

Читайте также:

Зеленський виступив на Давоському форумі-2022: головні заяви

Розширення Альянсу та протистояння Росії: інтерв’ю з представницею США при НАТО Джуліаною Сміт

Прямий ефір