Кримський міст захищають краще, ніж Москву, його ураження — великий іміджевий удар по Путіну, — Мусієнко

Руйнування Кримського мосту 17 липня 2023 р. Фото: "База"

Незважаючи на всі сили й засоби, які Росія спрямувала на охорону і захист Кримського (Керченського) мосту, вона виявилася нездатною захистити переправу. Це серйозний іміджевий удар для глави Кремля Путіна. Про це сказав керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 18 липня.

За словами Мусієнка, на сьогодні Керченський міст і взагалі окупований Крим захищається краще, ніж Москва і Підмосков’я.

“Вони збільшили кількість засобів протиповітряної оборони. Тільки біля мосту встановлені розрахунки систем С-400 “Тріумф”, “Панцирі” та інші засоби протиповітряної оборони, які прикривають об’єкт. На морі й безпосередньо в районі Керченської протоки його прикривають катери, які перебувають там на бойовому чергуванні. Це і катери ФСБ, прикордонної служби, і кораблі Чорноморського флоту Росії. На землі розміщено сили гвардії та російських військ, які нібито ведуть ретельну перевірку всього, що в’їжджає на міст тощо”, — зазначив гість ефіру.

Росіяни навіть один із супутників закріпили тільки для того, щоб спостерігати винятково за цією частиною Криму, доповнив Мусієнко.

“Тобто максимально все, що могли, укріпили. Це, до речі, зроблено за дорученням Путіна. У травні відбулися навчання з оборони та захисту мосту. Усі відрапортували про те, що все добре, чудово, міст захищений”, — доповнив експерт.

Тепер же ми бачимо, що фактично одним ударом переправу можна вивести з ладу на кілька місяців, каже Мусієнко.

“Раз — і прольоту моста немає, відхід на ремонт на два-три місяці, що в умовах ще й літа, коли збільшується транспортне навантаження, особливо складно. Це, звичайно ж, серйозні втрати. Це дуже серйозний іміджевий удар для Путіна. Він демонструє, що, незважаючи на все те, що є у Росії, вони не здатні захистити міст. Це для багатьох сигнал і він багато про що говорить. Зараз би нам ракети українського виробництва, інше озброєння, ми б могли завдавати ударів по військових об’єктах на території Росії. Час дуже підходить для цього”, — акцентував спікер.

Читайте такожЗалізниця на Кримському мосту, якою окупанти постачають техніку і зброю, продовжує функціонувати, — Ступак

Як повідомлялося раніше, вночі 17 липня на Кримському мосту пролунали вибухи, у зв’язку з чим рух на переправі зупинено.

Читайте також: РФ сама могла створити провокацію на Кримському мосту, — політолог

Прямий ефір