Кремль гостро потребує “гарматного м’яса” — Путін пішов на черговий підкуп (ВІДЕО)

Російські громадяни, призвані під час часткової мобілізації. Фото: gettyimages.com

Наймасовіший за 10 років призов на військові збори оголосили у Московській області. Указ Путіна про призов тих, хто перебуває в запасі, почав діяти з 1 березня. Дані про кількість чоловіків та строки проведення у цьому документі засекречені. Президент України Володимир Зеленський раніше повідомляв, що російська влада найближчими місяцями має намір мобілізувати на війну проти України ще 300 тис. осіб. У Міністерстві оборони Великої Британії заявили, що Кремль намагається підкупити російських військових, щоб ті йшли на забій, повідомляє FREEДОМ.

Путін 6 квітня підписав два закони про так звану підтримку військовослужбовців, що воюють проти України, та їхніх сімей. Перший передбачає звільнення військових від сплати відсотків за споживчими кредитами та кредитні канікули. Другий включає зміни до російського трудового кодексу і забороняє роботодавцям звільняти вдів російських військовослужбовців протягом одного року з дня смерті чоловіка.

“Кремль, ймовірно, ввів ці закони, сподіваючись заспокоїти російських військовослужбовців, фінансово заохотити більше новобранців приєднатися до війни в обмін на державні виплати й обмежити критику з боку дружин загиблих військовослужбовців”, — прокоментувало Міністерство оборони Великої Британії в соцмережі X.

Підкупити майбутніх військових, які підуть на війну проти України, російська влада намагається не вперше. Розрахунок насамперед на те, що мобілізовані загинуть на фронті, і їхні тіла ніхто не забиратиме. А далі — справа за малим: визнати людину безвісти зниклою, і не потрібно виплачувати обіцяні мільйони сім’ям загиблих.

“З 18 до 30 [років] призов йде, тобто розширена кількість буде. І намагатимуться більшість цих призовників завербувати підписати контракт на військову службу. Під тим чи іншим приводом змушуватимуть призовників підписувати кабальні контракти, які не дозволять їм взагалі залишитися в живих і повернутися додому”, — вважає російський опозиційний політик, лідер міжнародного руху “Говорите громче!” Андрій Сидельніков.

У вересні 2022-го Путін підписав указ про часткову мобілізацію, і з того часу мобілізація в Росії фактично не припинялася. 1 березня цього року російський диктатор підписав щорічний указ про призов громадян РФ, які перебувають у запасі, на військові збори у 2024 році. Терміни цих зборів та кількість людей, яких призвуть, засекречено.

“Військові збори у 2024 році можуть стати наймасовішими за останнє десятиліття за кількістю залучених чоловіків, розповіли The Moscow Times топменеджери одразу кількох підприємств, що розташовані на заході та на півночі Московської області. Цей регіон — другий за чисельністю в Росії після столиці, в ньому проживає близько 9 млн людей”, — пише The Moscow Times.

В основному дірки в особовому складі російських військ закривають мобілізацією працівників підприємств. Військові комісаріати Підмосков’я вже почали віялове надсилати листи керівникам компаній з вимогою надати списки співробітників, які підпадають під закон про військові збори та не мають звільнення. Військкоми анонімно повідомили журналістам, що зібрати всіх військовозобов’язаних на збори потрібно у середині червня на два тижні. Такий призов може паралізувати роботу багатьох підприємств у Росії.

“Гарматне м’ясо” Путін використовуватиме для просування, захоплення нових територій України, спроби захоплення. Боєздатної армії в Росії сьогодні немає, вони можуть тільки стирати з лиця землі міста ракетами, дронами. Міністерство оборони Росії намагається просто завалити масою російських солдатів поле бою в Україні”, — заявив російський опозиційний політик, лідер міжнародного руху “Говорите громче!” Андрій Сидельніков

Крім того, на війну проти України в Росії вербують жінок із виправних колоній. Насамперед шукають медиків та снайперів, але за бажанням жінок беруть і до штурмових загонів. Ув’язненим обіцяють гроші та амністію.

Читайте також: “Скребуть по засіках”: як Кремль намагається “залатати дірки” на фронті, розповів військовий експерт

Раніше військовий та громадський діяч, генерал-майор запасу СБУ, заступник голови СБУ (2014-2015 рр.), директор Агентства реформування сектору безпеки, експерт з національної безпеки Віктор Ягун розповів в ефірі FREEДОМ, що Російська Федерація продовжує активно набирати іноземних найманців у бідних країнах з метою заповнення дірок у мобілізаційних резервах. Однак часто ці найманці стають жертвами обману.

Прямий ефір