Які системи ППО потрібні Україні для ефективного протистояння російським атакам, розповіли в Повітряних силах

ППО Patriot. Фото: defense.gov

Навіть одна додаткова система протиповітряної оборони зараз зіграла б суттєву роль у захисті повітряного простору України. Нам потрібно вибудувати глибоко ешелоновану оборону, яка включатиме різні системи для різних завдань. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 12 квітня, сказав речник Командування Повітряних сил ЗСУ Ілля Євлаш.

“Навіть одна система ППО змогла б захистити життя наших мирних громадян і об’єкти критичної інфраструктури. Звичайно, нам необхідна, наскільки це можливо, більша кількість цих систем. Крім того, не все полягає саме в Patriot (“Петріотах”). Нам потрібно вибудувати глибоко ешелоновану оборону, яка включатиме різні системи для різних цілей. Адже сьогодні йдеться про боротьбу з різними типами ракет, дронів”, — сказав Євлаш.

За його словами, Україні необхідні системи ППО малого радіусу дії, такі як Gepard, Crotale, середнього радіусу дії — IRIS-T, NASAMS і великого радіусу дії, зокрема Patriot і SAMP/T.

“У нас є ще й старі радянські комплекси типу С-300, “Бук”. У них приблизно середній радіус дії. Але, як ми бачимо, ці комплекси вже морально застарілі. Для того, щоб ефективно боротися з новими типами озброєнь, із серйозними ракетами, звісно ж, нам необхідні сучасні рішення і потужні системи ППО”, — акцентував спікер.

Він нагадав, що зараз російські війська завдають постійних ударів по прифронтових територіях. Сильно потерпає від ворожих атак РФ Харків.

“Страждають й інші міста, — Запоріжжя, Одеса, Суми. Ворог скидає, зокрема, керовані авіабомби на Харків, Суми. Звичайно ж, вони зараз найбільше перебувають під ударом і найбільше зараз потребують різних систем ППО”, — резюмував Євлаш.

Читайте також: РФ намагається завдати максимальної шкоди до того, як союзники поставлять Україні додаткові системи ППО, — Євлаш

Раніше військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов сказав, що російська армія не припинить ударів по енергетичній інфраструктурі України. Єдиний шлях — посилення протиповітряної оборони. Ці російські удари не є відповіддю на будь-які дії України, це — примус держави до капітуляції.

Прямий ефір