Корупція — одна з головних проблем Росії, але вона не вирішиться, поки люди не змінять свого ставлення, — Пелевіна

Наталія Пелевіна. Скріншот: uatv.ua

Корупція — одна з величезних проблем і бід у Росії. Ситуація з повенями в російських регіонах це показала вкотре. Розкриваються все нові й нові факти нецільового використання бюджетних коштів. Так, днями стало відомо, що на благоустрій площі перед адміністрацією в місті Орськ місцева влада витрачала в 167 разів більше, ніж на річне утримання дамби. Однак росіяни звикли до цього. Спливе ще не один факт корупції. Але для того, щоб винні були покарані, мають діяти люди. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловила російська опозиціонерка Наталя Пелевіна.

“Мене вражало завжди те, як народ із цим не просто звикся, а з якоюсь навіть мало не гордістю говорить про те, що, мовляв, так завжди було. Про це ж ще класики писали, що в Росії крадуть. Звикли — з цим і живете. Тому і буде проривати дамби, тому що на їх спорудженні вкрали близько 80% фінансування”, — зазначила гостя ефіру.

Вона вважає, що стане відомо ще не про один факт корупції. Ця ситуація — замкнуте коло, поки люди не почнуть діяти.

“Чергові подробиці про корупцію спливуть. Тільки дії які? Який результат? Влада сама себе не розпустить, вона не саморозпуститься. Значить, мають бути дії з боку тих людей, які вже нарешті мають зрозуміти, що взагалі в країні відбувається. А народ вкотре нібито все розуміє і нічого не робить”, — сказала Пелевіна.

У Росії сьогодні все доволі похмуро, катаклізми бувають у всьому світі, тільки абсолютно по-різному в різних країнах із ними справляються, доповнила спікерка.

“Плюс — різне ставлення до людей. А в Росії ми знаємо, яке ставлення до людей. Тут, знову ж таки, питання навіть не у владі. З нею давно все ясно. Питання до людей, які, як і раніше, продовжують самі себе вважати нікчемами. І внаслідок цього самовідчуття вони не здатні діяти. Тому що, якби вони відчували себе інакше, вони б, найімовірніше, діяли інакше. І далі вже ланцюжок подій відбувався б. Довго після цього влада не протрималася б. Але, на жаль, поки цього тригера немає, цього переналаштування в людей не відбувається”, — резюмувала Пелевіна.

Читайте також: “Настрої у людей занепадницькі, але мотивації до дій немає”: про ситуацію з повінню в РФ розповіла Пелевіна

Нагадаємо, у Росії — наймасштабніша повінь з початку XXI століття. Так, 5 квітня в російському місті Орськ Оренбурзької області прорвало насипну дамбу на річці Урал. Місто почало затоплювати. 6 квітня прорвало другу дамбу, внаслідок чого ситуація почала погіршуватися і в обласному центрі — Оренбурзі. Далі від паводків рівень води підвищився в річці Тобол — почало затоплювати Курганську область. У Томську обвалилася частина дамби, що відокремлює річку Томь, — вода хлинула в обласний центр.

Читайте також: Дефіцит робочих рук тільки посилить проблеми від повені в Росії, — Курносова

Прямий ефір