У Росії затопило місто Орськ — причини та наслідки (ФОТО, ВІДЕО)

В Орске. Скриншот видео МЧС Оренбургской области

Увечері 5 квітня в російському місті Орськ Оренбурзької області прорвало насипну дамбу на річці Урал. Станом на сьогодні, 6 квітня, у регіоні затоплено понад 2,5 тис. будинків, більше ніж 4 тис. місцевих жителів довелося евакуювати, з посиланням на Meduza інформує FREEДОМ.

Прорив дамби, побудованої 2014 року з метою захисту автомобільної дороги та зміцнення берега річки, стався на тлі паводків і зумовленого ними рекордного скидання води з Іриклинського водосховища.

Ненормований приплив води почали фіксувати ще 3 квітня. Але напередодні прориву дамби очільник міста Орськ Василь Козупиця запевняв, що вона має витримати навантаження.

5 квітня о 18:00 за московським часом адміністрація Орська оголосила евакуацію жителів “у зв’язку із загрозою прориву дамби”. Через кілька годин дамбу прорвало. В оперативних службах повідомили, що в зону підтоплення можуть потрапити близько 4 тис. приватних житлових будинків.

Загалом в Оренбурзькій області, за даними уряду регіону, виявилося підтопленими понад 2,5 тис. будинків, а понад 4 тис. осіб евакуювали. Відомо вже про трьох загиблих жителів.

На ранок 6 квітня відзначалося повне руйнування дамби в межах 10 метрів. Влада регіону вважає, що вода із затопленого Орська піде не раніше, ніж через півтора-два тижні.

В Орске. Фото: МЧС РФ
В Орске. Фото: МЧС РФ
В Орске. Фото: МЧС РФ
В Орске. Скриншот видео МЧС Оренбургской области
Прямий ефір