“Настрої у людей занепадницькі, але мотивації до дій немає”: про ситуацію з повінню в РФ розповіла Пелевіна

Повінь в Оренбурзі. Фото: ap.org

Повінь у Росії набирає обертів. Погіршується ситуація в місті Курган. Місцева влада закликає людей терміново евакуюватися. Однак, як і раніше, не діє. Росіянам доводиться рятувати себе самостійно. Проте народ все ще не протверезів. Настрої у людей занепадницькі, але мотивації до дій поки немає. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказала російська опозиціонерка Наталія Пелевіна.

“На YouTube місцеві жителі викладають свої власні записи того, що відбувається. І, звичайно, настрій у всіх жахливий. Але загалом люди виходять із того, що це просто така даність. Хтось з іронією, хтось без, але кажуть, що ось, мовляв, уже перекладають відповідальність на нас, ми крайні. Тобто, як і раніше, ніякої мотивації до дій я поки що не бачу. Але ситуація важка, дуже важка”, — зазначила гостя ефіру.

За її словами, люди розуміють, що в бюджеті, найімовірніше, не знайдеться коштів для того, щоб відшкодовувати їм збитки, відновлювати те, що вже зруйноване або буде втрачено внаслідок цих стихійних явищ.

“Деякі люди на своїх каналах уже кажуть, мовляв, а цікаво, чи знайдуться кошти, щоб усе це відновити. І багато хто розуміє, що не знайдуться. І ми знаємо, чому. Тому що величезна частина коштів іде на нікому не потрібну трагічну війну. Тому настрої дуже занепадницькі. Але мотивації до дій поки що немає. При цьому ми бачимо абсолютно тверезі оцінки людей щодо ставлення влади до себе”, — акцентувала Пелевіна.

Вона також зазначила, що в самоорганізації росіян, які самі намагаються врятувати себе й уникнути наслідків повені, влада вбачає загрозу.

“У нинішньому менталітеті влади, звісно, будь-яка ініціатива щодо самоорганізації може бути покарана, тому що вона боїться будь-яких людей, які об’єднуються. І ось сьогодні їм здається, що вони об’єднаються з приводу природного лиха і спроби з ним впоратися. А завтра вони раптом вирішать, що їх ще щось не влаштовує з боку влади. Тому, звісно, будь-яка самоорганізація сприймається не дуже добре”, — сказала Пелевіна.

Російська влада зчитує все в політичному контексті. Тому що клімат у країні такий — страх перед будь-якою самоорганізацією людей, доповнила опозиціонерка.

“А сам факт, що людям доводиться самих себе рятувати — це, звісно, жахливо трагічно, але, на жаль, абсолютно очікувано в сьогоднішній путінській Росії”, — резюмувала вона.

Читайте також: Росіяни давно змирилися з тим, що владі на них плювати, — Осовцов

Нагадаємо, у Росії — наймасштабніша повінь з початку XXI століття. Так, 5 квітня в російському місті Орськ Оренбурзької області прорвало насипну дамбу на річці Урал. Місто почало затоплювати. 6 квітня прорвало другу дамбу, внаслідок чого ситуація почала погіршуватися і в обласному центрі — Оренбурзі. Далі від паводків рівень води підвищився в річці Тобол — почало затоплювати Курганську область. У Томську обвалилася частина дамби, що відокремлює річку Томь, — вода хлинула в обласний центр.

Прямий ефір