Конфлікт Пригожина і Кадирова — про що свідчать розбірки путінських найманців (ВІДЕО)

Євген Пригожин і Рамзан Кадиров. Колаж: glavcom.ua

У Росії набирає обертів конфлікт між соратниками Кадирова і керівництвом приватної військової компанії (ПВК) “Вагнер”. Від публічного обміну образами сторони перейшли до погроз. Очільник “вагнерівців” Євген Пригожин заявив, що не знає, де перебувають і чим узагалі займаються “кадировці” на Донбасі. А ті у відповідь натякнули на його можливе фізичне усунення, інформує FREEДОМ.

Аналітики американського Інституту вивчення війни дійшли висновку, що Кадиров більше не вважає Пригожина союзником. Конфлікт між главою ПВК “Вагнер” і близьким оточенням глави Чечні відбувається в публічному просторі. А “полем бою” для них стали соцмережі.

“Нападки чеченців на особистість Пригожина можуть бути частиною зусиль Кремля з дискредитації та підриву позицій Пригожина в міру того, як його війська йдуть із лінії фронту. Атаки, зокрема, відбулися 1 червня, у день, коли Пригожин заявив, що “Вагнер” піде з передової, і в день його народження”, — йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW). 

Причиною скандалу став коментар Пригожина про бойовиків підрозділу “Ахмат” — особистої гордості Кадирова. Щоправда, ЗСУ зуміли неабияк зіпсувати репутацію “кадировців”.

Глава ПВК “Вагнер” заявив, що не знає, де перебуває і чим взагалі займається “Ахмат” на Донбасі. Відповідь надійшла негайно. Першим висловився родич Кадирова Адам Делімханов, депутат Державної думи Росії. 

Він заявив, що “Ахмат” виконує всі завдання, які ставить перед підрозділом Путін, і ніколи ні на що не скаржиться. А ось Пригожин, за його словами, винен у невдачах і великих втратах у Бахмуті Донецької області. 

Розкритикував Пригожина ще один соратник Рамзана Кадирова — Магомед Даудов. Він звинуватив главу “вагнерівців” у тому, що той створює панічні настрої серед російського населення.

На думку аналітиків Інституту вивчення війни, Кадиров не зацікавлений у краху російської військово-політичної системи. Адже він — її частина. Путін — це гарант незмінності влади в Чечні та особистого благополуччя Кадирова. Саме тому він тепер дистанціюється від лідера “вагнерівців”.

Пригожин, своєю чергою, розхитує ретельно вибудувану вертикаль путінського режиму. Він публічно закликає покарати керівництво російського Міноборони за “помилки, що призвели до загибелі особового складу та інших проблем “СВО”.

“Насправді, ця війна — дуже небезпечний експеримент для самого режиму Путіна, він ніколи не йшов на такий серйозний ризик. Тому режим може суттєво ослабнути, і значна частина еліти почне думати про різні шляхи того, як виживати і рухатися далі, в яких комбінаціях”, — сказав експерт Дослідницької організації з питань безпеки в Осло Тур Буккволл в інтерв’ю “Голосу Америки”. 

Політологи вважають, що Пригожин і Кадиров фактично почали справжню міжусобну війну. Яка може завершитися не перемогою одного з них, а розпадом Росії.

Читайте також: Пригожин критикує бездіяльність російської влади: яку мету він переслідує

Нагадаємо, засновник ПВК “Вагнер” Євген Пригожин у вівторок, 23 травня, розповів в інтерв’ю, що існує ризик програшу Росії у повномасштабній війні проти України. За його словами, змінити ситуацію може зміна керівництва Міноборони РФ, і реформування армії на базі ПВК “Вагнер”, що є незаконним згідно з чинним російським законодавством.

Прямий ефір