Kharkiv Music Fest: у прифронтовому Харкові проводиться міжнародний музичний фестиваль (ВІДЕО)

Відкриття фестивалю. Фото: facebook.com/kharkivmusicfest

У прифронтовому Харкові, де не вщухають обстріли з боку армії РФ, відбулося відкриття єдиного музичного фестивалю, що проводиться у воєнний час — Kharkiv Music Fest. Це міжнародна подія, яка вже шість років збирає на одній сцені найкращих виконавців класичної музики з України та світу. Цього року прем’єрний концерт відкрив диригент з Іспанії, який уперше приїхав до Харкова і виступив разом із Національним ансамблем солістів “Київська камерата”, повідомляє FREEДОМ.

Почути в Харкові звук останнього дзвоника, який попереджає слухачів про початок концерту, зараз майже неможливо. Через постійні ракетні атаки росіян по місту та області культурні заходи практично не проводяться. Фестиваль KharkivMusicFest — виняток, кажуть його організатори. Дотримуючись усіх заходів безпеки, вони єдині, хто проводив концерти з початку повномасштабної війни

“Ми не припиняли наш фестиваль навіть у 2022 році, ми назвали його “Концерт між вибухами”. І це було справді так. Символічне відкриття Kharkiv Music Fest відбулося в метро, у найбезпечнішому на той момент місці в місті. Ми вирішили не припиняти свою діяльність, і протягом певних місяців давали концерти. Звісно, це не був фестиваль у тому сенсі, в якому ми його розуміли. Ми швидко змінили формат, і це були концерти-підтримки камерної музики”, — розповіла програмна директорка Kharkiv Music Fest Юлія Ніколаєвська.

Катерина Гришина — завсідник Kharkiv Music Fest. За її словами, за шість років його існування в Харкові можна було послухати зірок зі світовим ім’ям, які із задоволенням виступали на одній сцені з провідними українськими оркестрами.

“Мені подобалося те, що в якийсь момент цей фестиваль перестав бути якоюсь пафосною подією. Це просто відбувалося дуже часто, дуже різні виконавці приїжджали, і в тебе була можливість послухати абсолютно різних виконавців, із різним досвідом, із різними смаками. І це в хорошому сенсі слова ставало такою звичкою, а не чимось, що трапляється тричі в житті, і ти такий весь — вау!” — ділиться враженнями від фестивалю харків’янка Катерина Гришина.

Диригент з Іспанії Рок Фаргас уперше приїхав до Харкова. Він єдиний з іноземних виконавців, який прийняв запрошення і погодився приїхати в прифронтове місто, розповіли організатори. Фаргас вивчав музику в кембридзькому університеті, де почав диригувати симфонічним оркестром. Здобув ступінь магістра в Королівській академії музики в Лондоні. Встиг об’їздити Європу, Індію та Америку, і коли його запросили виступити з дебютним концертом у Харкові — ні хвилини не сумнівався.

“Для мене велика честь бути в Харкові та відкривати цей фестиваль. Артистичний директор Kharkiv Music Fest дуже багато мені розповідав про Харків. І виступ тут — це моя місія, яка перемагає страх. Звичайно, я б хотів залишитися тут надовго і подивитися інші міста в Україні. Я впевнений, що в майбутньому я це зроблю”, — зізнався диригент.

Для артистів оркестру “Київська камерата” приїзд до Харкова та участь у фестивалі — особлива подія. 30 років тому харків’янин Валерій Матюхін заснував цей колектив, який знають і чули в усьому світі. Директорка ансамблю Богдана Півненко розповіла, що маестро дуже хотів приїхати в рідне місто з концертом, щоб зіграти українську музику, але, на жаль, не встиг.

“Він усе життя мріяв приїхати до Харкова зі своїм оркестром, з “Київською камератою”. І я навіть обіцяла йому, що ми це зробимо. Але то COVID, то війна. На жаль, він не дожив до цієї події, тому саме цей концерт ми присвячуємо його пам’яті, це відкриття “Kharkiv Music Fest і це ювілейний сезон! Ми святкували в серпні 30-річчя колективу. Для нас це дуже важливий концерт”, — зазначила Богдана Півненко.

Концерт-відкриття фестивалю зібрав повний зал. Для харків’ян відвідування всіх концертів – безплатне, програма фестивалю розрахована на півтора місяця. Організатори обіцяють після гала-концерту зробити донати на розвиток дитячих музичних колективів.

Читайте також: Росія цілеспрямовано атакує цивільну інфраструктуру України, посилюючи гуманітарні проблеми, — Юсов

Нагадаємо, російські окупанти 14 квітня атакували Україну “Шахедами”. Сили протиповітряної оборони знищили всі 10 ударних дронів у небі над Харківською областю.

Прямий ефір