Кадиров забезпечує вірність Путіну з боку Чечні, й за це йому сплачують данину, — Яковенко

Ігор Яковенко. Скріншот: uatv.ua

Багатство і зухвала поведінка глави Чеченської Республіки Рамзана Кадирова пояснюється тим, що він забезпечує вірність регіону режиму президента РФ Володимира Путіна. Кадирову прощаються прорахунки його гвардії на війні в Україні, приниження російських чиновників, убивства кадировцями людей не тільки в Чечні, а й у Росії тощо. Кадиров завдяки цьому абсолютно автономний. Таку думку сьогодні, 18 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив російський журналіст, соціолог Ігор Яковенко.

“Суть унії [між Путіним і Кадировим] полягає в тому, що Кадиров забезпечує вірність Чечні. Тобто він утримує Чечню у складі Росії, гарантує відсутність у Чечні сепаратистських настроїв. І плюс до цього він претендує на роль на такого собі “смотрящего” по всьому Північному Кавказу. І ось за це Кадирову сплачують жахливу данину, завдяки якій зводять найбільші мечеті, кадировцям вручають золоті пістолети тощо. Це не за бойовий потенціал кадировської гвардії, а виключно за те, що ось цей дуже вибухонебезпечний регіон контролюється Кадировим. І Кадиров забезпечує вірність Путіну з боку всього регіону”, — пояснив він.

Путін згоден на таку угоду, попри ті незручності, які може заподіяти Кадиров, упевнений Яковенко.

“Для Путіна це достатній привід надавати Кадирову абсолютну автономію. Кадиров може не тільки у своєму регіоні що завгодно робити, а й може вбивати людей по всій Росії, посилати куди подалі федеральних міністрів і не допускати на свою територію, зокрема, й російських силовиків. Ось такий бартер”, — зазначив він.

Читайте також: “Вагнерівці” поповнили склад чеченського “Ахмата”: що стоїть за рішенням Кадирова, пояснив Матвєєв

Прямий ефір