Кадиров хворий, пошук наступника лідера Чечні не буде простим для Кремля, — Курносова

Рамзан Кадыров. Фото: dialog.ua

За оприлюдненими кадрами з наради, добре видно — глава Чеченської Республіки Рамзан Кадиров тяжко хворий. Тому питання про його заміну стає актуальним для кремлівської влади. Водночас відхід Кадирова не буде простим і спричинить турбулентність у системі. Такою думкою, сьогодні, 24 квітня, в ефірі телеканалу FREEДOM поділилася російська політична аналітикиня й головна редакторка порталу After Empire Ольга Курносова.

“За оприлюдненими кадрами з наради, можна зробити висновки, що глава Чеченської Республіки Рамзан Кадиров хворий, і хворий досить важко. Тому вже зараз виникає питання про те, хто буде призначений на його місце Кремлем. Адже логічно, що це має бути людина насамперед зручна Кремлю”, — розповіла Курносова.

Вона зазначила, що в будь-якому разі відхід Кадирова не буде дуже простим і спричинить певну турбулентність у всій російській системі.

“Чечня, це така республіка, де дуже сильні кланові взаємини. І це може зіграти не на руку Кремля. Нам відомо, що Кадиров дуже активно прилаштовував на державну службу всіх своїх численних родичів. Але ми навіть уявити собі не можемо, що таке клан Кадирова в широкому сенсі цього слова. За час свого правління Кадиров максимально мінімізував присутність інших кланів у республіці. Тому цілком логічно, що хтось із його клану претендуватиме на його місце. Крім того, не потрібно забувати й про опозицію (уряд Ічкерії), яка нині перебуває в еміграції. Усі вони можуть претендувати на місце Кадирова. Тому російській владі потрібно приготуватися — заміна лідера Чеченської Республіки не буде простою”, — констатувала політична аналітикиня.

Вона додала, що Кремль шукатиме наступника, щоб продовжити тотальний контроль над республікою.

“Наразі тотальний контроль у республіці якраз і можливий завдяки Кадирову: він тримає в “залізному кулаці” республіку, а Москва платить “данину” Кадирову. З його відходом усе може змінитися. З одного боку, Москва зацікавлена в тому, щоб новий ставленик не мав таких можливостей, як Кадиров. З іншого боку — не факт, що Москві вдасться втримати тотальний контроль над Чечнею, якщо новий лідер не матиме таких самих можливостей і преференцій, як Кадиров. Тому ситуація може бути вибухонебезпечною. При цьому, не тільки в Чечні, а на Кавказі в принципі”, — резюмувала Ольга Курносова.

Читайте також: Як перемогти диктатуру Кадирова: інтерв’ю з чеченським правозахисником Абубакаром Янгулбаєвим

Нагадаємо, раніше співголова демократичного руху “Буряад-Монгол Ерхетен” Доржі Дугаров заявив, що кадирівська Чечня — штучне утворення, яке майже не має відношення до справді чеченського, ічкерійського, інтересів народу.

Читайте також: Навіщо Кадиров зміцнює свою армію, пояснив Яковенко

Прямий ефір