Історичний для України саміт Євросоюзу — деталі з місця подій

Фото: ukrinform.net

У Брюсселі (Бельгія) 24-24 червня відбувався саміт лідерів ЄС. Ключовими темами обговорення була війна Росії проти України, світова продовольча криза, проблема експорту українського зерна. І на цьому саміті було ухвалено історичне рішення — надання Україні та Молдові статусу країн-кандидатів у члени Європейського Союзу. Про це сьогодні, 24 червня, в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA з місця подій із Брюсселя розповіла кореспондентка медіа “Настоящее время” Зоряна Степаненко.

Вона уточнила, що рішення про надання статусу кандидата у члени ЄС у Європейському Союзі не ухвалювалося десятиліття.

“У тому, що цей статус отримають Україна та Молдова, інтриги не було. Бо за кілька днів до саміту лідери ЄС заявили, що є консенсус щодо цього рішення. Тут діє правило консенсусу — якщо одна з країн ЄС не погоджується з будь-якою пропозицією, то рішення блокується загалом”, — зазначила Степаненко.

На саміті також говорили про реформи, які слід втілити Україні. Найкритичнішими в цьому плані були Данія, Нідерланди та Швеція, які неодноразово заявляли і раніше, що Україна недостатньо реформована — треба вдосконалювати українське законодавство щодо імплементації норм європейського права.

“І за таких умов ще жодній країні статус кандидата не надавався. Але для України та Молдови Єврокомісія цього разу розробила нову формулу. Зазвичай при наданні статусу кандидата одразу починається процес вступу до ЄС. Але не у разі України та Молдови. Після отримання статусу країни мають втілити низку умов Євросоюзу, які сформулювали країни-скептики. Умовно вони поділені на 7 блоків, зокрема для України — це боротьба з корупцією, боротьба з відмиванням грошей, необхідно ухвалити закони про захист нацменшин (на цій нормі наполягала Угорщина), втілити судову реформу та ін. І доки Україна не виконає цих умов, не розпочнуться переговори про вступ країни до ЄС”, — повідомила кореспондентка.

І наприкінці 2022 року Єврокомісія зробить першу ревізію щодо питання, наскільки Україна справляється з поставленими завданнями.

Читайте також:

Статус кандидата став точкою неповернення на шляху України до ЄС – Зеленський

Патрульні катери та HIMARS: Україна отримає військову допомогу від США на $450 млн

Постачання зброї Україні нарощує Захід — нові можливості ЗСУ оцінили експерти

Прямий ефір