Статус кандидата став точкою неповернення на шляху України до ЄС – Зеленський

Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський у відеозверненні до громадян 24 червня назвав статус кандидата на вступ до Європейського Союзу новим томом в історії та євроінтеграції нашої держави.

“З сьогоднішнього дня ця книга не має інших варіантів завершення, крім одного: Україна в майбутньому стане членом ЄС. Відтепер це закріплено на офіційному рівні”, – заявив глава держави.

Володимир Зеленський підкреслив, що здобуття Україною статусу кандидата в Євросоюз стало “точкою неповернення”.

“Сьогодні визнано: Україна – не місток, не подушка між Заходом та Росією, не буфер між Європою та Азією, не сфера впливу, не “сіра” зона, не транзитна територія… Не пограниччя між орками та ельфами. Україна – це майбутній рівний партнер для щонайменше 27 країн ЄС”, – пояснив український президент.

Відтепер, за словами Зеленського, Україна зможе долучатися до роботи окремих органів та нових програм ЄС, доступ до яких обмежений для третіх країн: “Сьогодні ми позбулися цього принизливого визначення. Україна ніколи не була такою, але офіційна термінологія називала нас саме так. Ми – не третя країна, не десята, не сота… Ми є майбутнім членом Європейського Союзу”.

Глава держави нагадав, що тут немає місця для ейфорії, оскільки попереду дуже багато спільної роботи всіх гілок влади та суспільства. Зокрема, на цьому етапі Володимир Зеленський очікує від Верховної Ради ухвалення євроінтеграційних законів.

“Незважаючи на війну, ми продовжуємо втілювати законодавство, норми та правила ЄС у всіх сферах життя. Уряд розробить потрібну дорожню карту. Наступні кроки відомі – ми маємо рекомендації Єврокомісії. Від Верховної Ради очікуємо схвалення у пріоритетному порядку євроінтеграційних законів. Від усіх вас – відданості нашим цінностям та усвідомлення того, що ніхто не збудує нам європейську Україну, крім нас”, – уточнив президент України.

Україна проводить реформи, за його словами, не за чиїмись вимогами, а згідно з власними переконаннями, таким чином прагнучи не приєднатися, а повернутися до європейської родини: “Демократія та народовладдя існували тут понад тисячу років тому. За часів Київської Русі, коли народ долучався до вирішення важливих питань, права людини, життя були цінністю. Київська Русь – чи не єдина середньовічна держава, де не існувало смертної кари”.

Глава держави зазначив, що війна проти нашої країни розпочалася саме тоді, коли ми заявили про право на свою свободу та на вибір свого майбутнього.

“Ми бачили його саме у Європейському Союзі. Як би дехто не переконував, що ми нікому там не потрібні і щасливе завтра для України можливе у зовсім іншому союзі – під назвою Митний. І хоч би як дивувалися, що українці віддають перевагу волі, а не дешевому газу. Ми обрали шлях, який визначив наш народ, а не чиясь влада. Шлях, за який боролася Революція на граніті 1991-го, стояла на барикадах Помаранчева революція 2004-го і віддала життя Небесна Сотня під час Революції Гідності 2014-го”, – підсумував президент.

Нагадаємо, глава Луганської ОВА Сергій Гайдай в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA повідомив про ситуацію в регіоні станом на ранок 24 червня. Українські захисники відходять від Сєвєродонецька до нових укріплених районів, а у напрямку Лисичанська виїхали шість “Точок-У”.

Патрульні катери та HIMARS: Україна отримає військову допомогу від США на $450 млн

Постачання зброї Україні нарощує Захід — нові можливості ЗСУ оцінили експерти

Читайте також: Полозов: Одна справа пишатися армією РФ удома перед телевізором, а інша — вмирати на полях

Прямий ефір