“Іспанські інвестори готові прийти в Україну”, – Хайме Рамон Фернандес Санчес

Фото UATV

“Іспанські підприємці розглядають можливі капіталовкладення в Україну”, – заявив торговий аташе Посольства Іспанії в Україні Хайме Рамон Фернандес Санчес. Важливим поштовхом для цього став візит Президента України Петра Порошенка в червні 2018 року. Нагадаємо, це був перший за 22 роки візит глави української держави до Королівства Іспанія.

Одним із результатів цього візиту стало питання про відновлення роботи українсько-іспанської Міжурядової комісії з економічної та промислової співпраці. За словами Хайме Рамона Фернандеса Санчеса, найближче засідання цієї комісії очікується цієї осені в Мадриді.

Іншим важливим фактором для підвищення інтересу іспанських інвесторів до України стане підписання Угоди про уникнення подвійного оподаткування, яке повинно відбутися найближчим часом.

“Попередній документ такого роду було підписано ще в 1985 році. Сьогодні обидві країни відчувають необхідність укласти нову сучасну угоду, яка допоможе учасникам ринку активізувати свою діяльність”, – зауважив аташе з торговельно-економічних питань Посольства Іспанії в Україні.

Хайме Рамон Фернандес Санчес зазначив, що передусім іспанські інвестори готові взяти участь у тендерах, які фінансують міжнародні організації.

“У контексті інвестицій в Україну для наших підприємців особливо цікаві дві сфери. Це саме ті напрями, в яких іспанські компанії займають провідні позиції. Ми говоримо про будівництво та проектування цивільних об’єктів. Наприклад, іспанським підприємцям цікаво інвестувати у відновлення доріг або аеропортів, а також – у розвиток транспортної інфраструктури”, – повідомив торговий аташе іспанського Посольства.

Також, за його словами, іспанцям цікава участь у розвитку екологічної інфраструктури України та проекти з відновлюваної енергетики. Крім того, підписана вже понад два роки Угода про ЗВТ із Євросоюзом, створює можливості для стратегічного інвестування у виробництво товарів. “Тут вигідна вартість виробництва і висококваліфіковані співробітники”, – зазначив економічний радник.

Він додав, що сьогодні економіка Іспанії стрімко розвивається і зміцнює свої конкурентні позиції в Європі: “Іспанія – четверта найбільша економіка в світі та п’ята у ЄС. Наш експорт зростає постійно протягом останніх років. Зараз цей показник досяг рекордного рівня, склавши 33% ВВП “. Крім того, експерт зазначив, що країна прагне диверсифікувати ринки збуту й розвивати нові напрямки.

Традиційно Іспанія закуповує українську сільгосппродукцію, а основними статтями товарного імпорту України є різноманітна хімічна та фармацевтична продукція, а також машини та запчастини.

У 2017 році іспанський імпорт з України склав понад 1,3 мільйона доларів, а експорт – близько 390 мільйонів. За перший квартал 2018 року взаємний товарообіг між Україною та Іспанією зріс більш ніж на 13%.

Анна КОСТЮЧЕНКО, UATV

Прямий ефір