“Іскандер” — дорога та дефіцитна ракета: Коваленко розповів, якими ракетами росіяни били по Харкову

Удар по гуртожитку в Харкові ввечері 17 серпня може бути пов’язаний з отриманням невірної розвідінформації окупантами або зі збоєм у точності наведення ракет. Таку думку висловив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний опір” Олександр Коваленко в ефірі марафону FREEДОМ на телеканалі UA.

За словами експерта, питання щодо удару “Іскандером” потребує більш детального вивчення.

“Оскільки “Іскандер” — а саме 9М723 і 9М728 — ракета дефіцитна, не виключено, що йдеться не про терор, яким вони займаються практично по всій лінії фронту: Миколаїв постійно під обстрілами, як і Слов’янськ, Краматорськ, Торецьк… Можливо, тут вони отримали невірну розвідувальну інформацію. Наприклад, що в гуртожитку розташовуються ті чи інші воєнізовані формування. Також у російського ракетного озброєння катастрофічна точність, причому навіть у умовно сучасного”, — підкреслив експерт.

Таким чином, Коваленко наголосив, що останніми тижнями по Харкову били зенітними керованими ракетами С-300.

“В останні кілька тижнів по місту били ракетами С-300, перенастроєними з завдання ударів по повітряних цілях на завдання ударів по поверхні”, — сказав оглядач.

Також Коваленко прокоментував удар російських військ по дитячому майданчику Харкова в Салтівському районі 15 серпня.

“Використання реактивної артилерії, коли хаотично обстрілюють населені пункти та цивільні об’єкти — це елемент терору. На жаль, на сьогодні такі міста як Харків, Миколаїв та Слов’янськ перебувають у зоні ураження. Тільки відтиснення окупаційних військ за межі кордонів з Росією можуть зменшити акти терору в майбутньому”, — зазначив він.

Нагадаємо, політолог-міжнародник Антон Кучухідзе в інтерв’ю для марафону FREEДОМ розповів, чи допоможе заборона росіянам на в’їзд до Європи зломити режим Кремля і посилити європейську безпеку.

Усі хочуть перемоги України, але ніхто не хоче воювати із Росією. Інтерв’ю Зеленського The Washington Post

Пастка “евакуації” та зворотна депортація — як і куди Росія незаконно вивозить українців

Читайте також: Тиснути на Зеленського марно: майбутні переговори президентів Туреччини та України обговорюємо в інтерв’ю з Фесенком

Прямий ефір