Іран категорично відмовляється визнавати свою участь у війні проти України — деталі від Семиволоса

Ілюстративне фото: zn.ua

Іран категорично відмовляється визнавати свою участь у війні проти України, щоб вивести себе з-під удару. Про це сьогодні, 18 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.

“Іранці відмовляються визнавати, що вони постачають. Тобто за всіх нібито очевидних доказів, які, здається, зараз уже переконують найбільшого скептика, іранці вперто відмовляються визнавати факт постачання Shahed. Звісно, якщо не йдеться про ті Shahed, які нібито вони поставили ще до початку війни — це, звісно ж, маячня, це брехня. Але це дає іранцям простір для маневру, як би в будь-який момент відмовитися взагалі як би обговорювати цю тему. Вони намагаються вивести взагалі цю тему з публічного простору. І якщо, звичайно ж, обговорення відбувається певне, то відбувається воно десь у кулуарах, і Іран категорично заперечує свою участь у війні. Це проблема”, — сказав він.

Семиволос зазначив, що зараз іранці намагаються перевести виробництво дронів-камікадзе Shahed на територію Росії.

“Зараз це буде на рівні збірки. А потім, цілком можливо, що вже повноцінно буде збиратися. Таким чином Іран спробує вивести себе з-під подальших ударів. Потім він скаже: “Ну, дивіться, це ж усі російські дрони, ми тут ні до чого”. Тобто в цьому плані дуже багато таких проблемних питань, на які немає відповіді. Тобто чіткого рішення бути не може. Тобто якщо американці говорять про те, що ось ми натиснемо на Іран, щоб Іран не постачав дронів, Іран каже: “Так ми не постачаємо дронів”. Ось у чому проблема і я, чесно кажучи, не уявляю, як можна розв’язати цю проблему у відносинах із країною, яка регулярно бреше”, — сказав експерт.

Читайте також: Допомога Ірану і залежність від західної електроніки: виробництво “Шахедів” у РФ обговорюємо з експертами

Раніше повідомлялося, що Російська Федерація почала виробництво іранських дронів Shahed у спеціальній економічній зоні промислово-виробничого типу “Алабуга” Республіки Татарстан. Для виробництва цих дронів країна-агресор залучає студентів місцевого коледжу “Алабуга Політех”, віком від 16 до 21 року.

Прямий ефір