Виробництво “Шахедів” примітивне: на татарстанському заводі збирати дрони залучають студентів, — Лузін

БпЛА Shahed. Фото: iranpress.com

Російська Федерація розпочала виробництво іранських дронів “Shahed” (“Шахед”) в спеціальній економічній зоні промислово-виробничого типу “Алабуга” Республіки Татарстан. Для виробництва цих дронів країна-агресор залучає студентів місцевого коледжу “Алабуга Політех”, віком від 16 до 21 року. Про це сьогодні, 4 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог Павло Лузін. 

“Шахед” — це терористична зброя, яку Іран розробив для того, щоб усілякі там Хусити, Хезболла і ХАМАС могли її використовувати. Тобто, щоб будь-хто міг її запустити. Це не крилата ракета, це набагато простіше. Це навіть не “Ланцет”, який складніший за своїми характеристиками, ніж цей “Шахед”, — сказав він.

Лузін зазначив, що коли крилата ракета вражає житловий будинок, вона руйнує під’їзд, на відміну від іранського дрона, який завдає шкоди щонайбільше кільком квартирам.

“Тому не треба перебільшувати. Створює проблеми? Створює. Вбиває цивільних набагато більше, ніж військових. Так, але це не крилата ракета. Така жахлива математика, але вона говорить про те, що Росія примітивізується”, — акцентував гість ефіру. 

Незабаром, за його словами, процес складання іранських дронів буде ускладнений новими обмеженнями Заходу.

“Росія збирає з комплектів, що поставляються з Ірану. Питання в тому, як Чехія контролює свій експорт, і як Іран отримав ці двигуни. Але, не переживайте, висновки зроблять і Росія не матиме з чого збирати ці “Шахеди”, — вважає політолог.

Лузін також додав, що в Татарстані до складання дронів на місцевому заводі почали залучати студентів коледжу “Алабуга Політех”.

“Росія вербує на роботу дітей. Так, у російському сегменті інтернету можна знайти оголошення — намагаються набрати студентів від 16 до 21 року, які працюватимуть на цьому заводі на складанні корпусів для дронів, пригвинчуватимуть двигуни. Розумієте, їм потрібні підлітки, щоб працювати. Обіцяють зарплату по 80 тис. рублів на місяць на руки просто тому, що їм нікого знайти на ринку праці. Якщо у вас це може збирати підліток, то теж говорить про ступінь примітивності самого виробництва”, — резюмував Павло Лузін.

Читайте також: Заводи з виробництва іранських дронів — законні цілі для української армії, — Маломуж

Як повідомлялося, 12-годинний робочий день та моральний тиск — за таких умов на виробництві з виготовлення дронів за іранською технологією працюють підлітки — студенти коледжу “Алабуга Політех” в особливій економічній зоні “Алабуга” в Татарстані (РФ). Розслідування щодо жорстких умов для учнів опублікувало російське видання “Протокол”. У ньому зібрано свідчення студентів, які розповідають про політику керівництва коледжу та навіть про фізичні покарання.

Прямий ефір