Херсонський завод виготовить для хорватських партнерів надсучасний плавучий док

Фото з сайта ukroboronprom.com.ua

Херсонський державний завод “Паллада”, який входить до складу “Укроборонпрому”, підписав контракт з хорватською компанією ISKRA SHIPYARD 1 LLC на будівництво композитного плавучого доку нового покоління вантажопідйомністю 5 тисяч тонн.

Про це пише UA із посиланням на сайт “Укроборонпрому”.

Як зазначається, судноремонтна споруда відповідатиме вимогам міжнародних конвенцій. Вона здатна забезпечити докування всіх типів цивільних суден з доковою масою до 5 000 тонн і завдовжки до 120 метрів, військових кораблів типу “корвет” і “легкий фрегат”, а також дизель-електричних підводних човнів.

“Новий контракт дасть змогу колективу заводу повноцінно працювати протягом 12-13 місяців. Я впевнений, що наші фахівці відповідально поставляться до виконання цього завдання та здадуть споруду вчасно”, – зазначив в.о. директора “Паллади” Євген Алхімов.

Понтон доку виготовлять з екологічно чистого залізобетону з застосуванням сульфатостійкого портландцементу та спеціальних добавок, завдяки яким споруду можна експлуатувати у всіх кліматичних зонах. Для виробництва башт використають суднобудівну сталь. Таке поєднання матеріалів дасть змогу знизити витрати на обслуговування у 2-2,5 рази, порівнюючи з аналогічною сталевою спорудою, і не ставити її періодично в сухий док впродовж усього терміну експлуатації, який становить понад 50 років.

Раніше повідомлялося, що Україна й Канада побудують космодром під запуск “Циклон 4М”.

Читайте також: Україна може налагодити власне виробництво “Байрактарів”, – посол

Прямий ефір