Україна й Канада побудують космодром під запуск “Циклон 4М”

Фото Facebook Олега Уруського

Україна та Канада вирішили всі бюрократичні питання і наприкінці 2021 року в канадській провінції Нова Шотландія розпочнеться будівництво стартового комплексу для запусків космічних апаратів на українському ракетоносії “Циклон 4М”.

Про це у Facebook написав віцепрем’єр – глава Мінстратегпрому Олег Уруський, інформує UA.

Він повідомив, що 19 жовтня обговорив із президентом та головним виконавчим директором канадської компанії Maritime Launch Services LTD Стівом Матьє деталі реалізації цього проєкту, в якому також беруть участь вітчизняні державні підприємства “Конструкторське бюро “Південне” імені М.К. Янгеля” та “Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод імені О.М. Макарова”.

Стів Матьє зазначив, що вже існують попередні домовленості з компаніями з США щодо запуску їхніх супутників українською ракетою-носієм “Циклон-4М”. Перший запуск планується орієнтовно на кінець 2023 року.

Уруський додав, що реалізація окремих аспектів українсько-канадського проєкту “Циклон-4М” передбачена Загальнодержавною цільовою науково-технічною космічною програмою України на 2021-2025 роки, ухвалення якої очікується найближчим часом у Верховній Раді.

Раніше повідомлялося, що перша українська місія на Місяць відбудеться у 2022 році.

Читайте також: Ілон Маск провів екскурсію для рідних конструктора Сергія Корольова

Прямий ефір