Грузії необхідно провести парламентські вибори та прибрати проросійський уряд — думка

Георгій Маргвелашвілі. Фото: sova.news

Політичний процес у Грузії буде поглиблюватися, країні необхідно найближчим часом провести парламентські вибори. Таку думку сьогодні, 8 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав президент Грузії (2013-2018) Георгій Маргвелашвілі.

За його словами, засновник правлячої партії “Грузинська мрія” Бідзіна Іванішвілі є провідником російської політики.

“Він методично міняв нас усіх і прибирав із політичної сцени для того, щоб привести ось цих людей, які виконають усе за його і за московськими замовленнями. Спочатку це були одні люди, але потім вони, так би мовити, змінювалися і дресувалися, як слуги російського царя, російського політичного замовлення. Тож це був довгий процес витіснення тих людей, які стояли разом і намагалися змінювати суспільство до більш демократичного, європейського, євроатлантичного напрямку”, — сказав Маргвелашвілі.

Експрезидент Грузії зазначив, що опозиція згуртувалася навколо грузинського народу.

“Стільки молодих уже давно не виступало в Грузії на мітингах, і фактично мітинг диктує свої умови та політикам, і опозиції. Ну, природно, первісна мета в тому, щоб винести цей російський тиранічний закон із парламенту. Однак я не думаю, що в Грузії може тривати все, начебто, по-старому, навіть якщо вони винесуть цей закон, тому що фактично народ побачив на власні очі, наскільки ці люди не тільки брехуни й аферисти, а й слугують прямо інтересам Москви”, — висловив він думку.

Маргвелашвілі вважає, що необхідно в найкоротші терміни дійти до парламентських виборів.

“Змінити цей російський уряд на уряд, який відповідає сподіванням грузинського народу — європейським і євроатлантичним. Я думаю, що це початок довгого процесу, це не станеться за ніч, але народ уже все це побачив, і народ не хоче назад у СРСР, не хоче назад у путінську Росію Федерацію, яка зазнає поразки через ваш героїзм і продовжуватиме зазнавати поразки”, — заявив президент Грузії (2013-2018).

Він додав, що зараз дуже важливо для Грузії не залишитися за кордоном історії та не стати частиною напівзотлілої російської держави.

Читайте також: Протести в Тбілісі — причини та наслідки: розбір ситуації від грузинських політиків та експертів

Нагадаємо, напередодні законопроєкт про так званих “іноагентів” парламент Грузії схвалив у першому читанні. Після цього обурені люди вийшли на масштабний протест. Уночі силовики розігнали його учасників і повністю зайняли територію, прилеглу до парламенту. Для розгону людей використовували водомети та сльозогінний газ. Після цього мітингувальники залишалися за барикадами силовиків.

Прямий ефір