Глобальний саміт миру в Швейцарії має показати консолідовану позицію всіх держав — думка

Євген Добряк. Скріншот: uatv.ua

Швейцарія, яка прийме Глобальний саміт миру, зараз виступає як глобальний майданчик можливого мирного врегулювання ситуації. Присутність Росії на саміті не має сенсу. Про це сьогодні, 24 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав народний депутат України VI скликання, експерт-міжнародник Євген Добряк.

“Глобальний саміт має показати консолідовану позицію всіх держав світу, які хочуть бачити стабільний розвиток і які хочуть бачити повагу до міжнародно-правових норм. Ось це найголовніше, те, чого ми хочемо домогтися для того, щоб справедливо завершити війну, і щоб в Україні був справедливий мир”, — заявив експерт.

За його словами, Швейцарія докладає зусиль, щоб закінчити цю найпотужнішу війну з часів Другої світової.

“Але ми ж бачимо позицію РФ, яка не хоче йти на жодні варіанти, на жодні компроміси, а тільки віщає вустами Лаврова й Путіна про те, що можливий якийсь варіант якихось переговорних процесів тільки в сьогоднішніх геополітичних реаліях. Тобто фактично те, що Росія забрала, це, на думку Кремля, повинно бути визнано юридично всією світовою спільнотою територією Російської Федерації, на яку поширюватиметься суверенітет Росії. Ось це вся позиція Російської Федерації. Тому для нас найголовніше сьогодні — це тиск Заходу”, — сказав Добряк.

Він звернув увагу, що зараз Захід дуже серйозно активізувався.

“Насамперед, це розморожування допомоги Україні. Це номер один і величезний сигнал не тільки Росії, але й Китаю та іншим країнам глобального Півдня. Це позиція Євросоюзу, позиція Великої Британії, “Великої сімки” тощо”, — зауважив експерт-міжнародник.

Добряк додав, що Росія не готова вести конструктивні, серйозні переговори з приводу того, що має бути повага до міжнародного права, Статуту ООН і всіх інших основоположних міжнародно-правових документів, які регламентують архітектуру і глобального розвитку, і безпеки.

“Тому і присутність Російської Федерації на цьому саміті не повинна бути. Якщо порівнювати, це фактично Ялтинська конференція, і туди запрошується один із представників Третього рейху. Тобто одновалентна ситуація. Тому тут має бути консолідоване відпрацьоване спільне рішення всіма європейськими державами та глобального Півдня, яке б усе-таки відновило світовий порядок, дало новий поштовх до відновлення світового порядку, стабільності, стабільного розвитку і, найголовніше, архітектури як глобальної, так і європейської безпеки”, — висловив він думку.

Читайте також: Глобальний саміт миру: з ким Україна хоче говорити про закінчення війни і чого варто очікувати

Прямий ефір