Генасамблея ООН: які основні теми винесено на порядок денний і яке місце відведено Україні (ВІДЕО)

Генасамблея ООН. Скріншот: uatv.ua

Україна — в центрі порядку денного 77-ї Генасамблеї ООН, яка розпочалася 13 вересня. До представників країн організації 21 вересня звернеться президент України Володимир Зеленський. Для українського лідера зробили виняток — він виступить у форматі відеозвернення, а не особисто, передає FREEДОМ.

“Так, звичайно, ми говоритимемо про Україну. Буде дуже багато дискусій, присвячених Україні наступного тижня, але це буде не єдина тема. Наслідки пандемії, зміни клімату, військові конфлікти в інших частинах планети. Ми говоритимемо про всі ці проблеми наступного тижня і, зрозуміло, про Україну”, — розповіла про порядок денний сесії пані посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд.

Росію необхідно покарати за агресію проти України. Відповідну резолюцію буде подано на розгляд Генасамблеї. Про це Володимир Зеленський сказав на засіданні Ради Безпеки ООН, присвяченому шести місяцям повномасштабної війни в Україні.

“Щоб ніколи більше жодна держава світу не могла нехтувати статутом ООН і обов’язковими для всього людства конвенціями, без винятку, для всіх. Щоб почуття справедливості знову повернулося до міжнародних відносин”, — заявив президент України Володимир Зеленський.

Створити спеціальний трибунал з питань воєнних злочинів, скоєних в Україні, закликала і Чехія. Братські могили, тортури та вбивства мирних українців. Російська армія — винуватець цих злочинів — має відповісти за все.

“У XXI столітті такі напади на мирне населення немислимі й огидні. Ми не повинні забувати цього. Ми виступаємо за покарання всіх воєнних злочинців. Я закликаю до якнайшвидшого створення спеціального міжнародного трибуналу, який розслідує злочин агресії”, — написав у Twitter міністр закордонних справ Чехії Ян Липавський.

Ще одне питання, яке розглянуть на сесії, стосуватиметься механізму компенсації завданих Україною внаслідок війни збитків коштом конфіскованих російських активів.

“Підняти максимально на високий рівень серед лідерів і отримати результат — це таки знайти правильний механізм і підтримати резолюцію щодо механізму повернення грошей від окупанта зі своїх активів тощо. Цей механізм для нас дуже потрібен. Його ще немає”, — заявив президент України Володимир Зеленський.

Йтиметься й про світову продовольчу кризу. Важливо пояснити світові, що його своїм вторгненням в Україну посилила саме Росія.

“Усі ці проблеми, які виникли й загострилися, це ті наслідки, що довго йдуть, пов’язані з розв’язаною Росією війною в Україні. Заручитися підтримкою і розумінням ситуації з боку наших африканських партнерів, партнерів з Латинської Америки, з азійських країн — це дуже важливо. Тим більше, що ми знаємо, РФ робила спроби човникової дипломатії, де вона нав’язувала свої наративи”, — наголосила старша дослідниця української програми GLOBSEC Юлія Осмоловська.

Українські дипломати покладають на сесію великі надії. Визнання Росії державою-терористом чи державою — спонсором тероризму здатне змусити РФ таки понести відповідальність за розв’язану війну.

“Зробимо 77 сесію Генеральної Асамблеї ООН сесією кінця безкарності, а також відновлення поваги до Статуту ООН. Вибір за вами, члени ООН!” — закликав у Twitter постійний представник України в ООН Сергій Кислиця.

77 сесія Генасамблеї стартувала в Нью-Йорку 13 вересня. Тиждень високого рівня, у якому традиційно беруть участь лідери держав, пройде з 20 по 26 вересня. Президент України виступить із відеозверненням 21 вересня.

Читайте також: Генасамблея ООН — хороший майданчик, щоб обговорити шляхи тиску на Росію, — Калан (ВІДЕО)

Прямий ефір