“Гаразд, хлопчику, приїжджай”: Красуліна висловила думку, з чим пов’язаний візит Лукашенка до Китаю

Олександр Лукашенко і Сі Цзіньпін. Фото: belta.by

Самопроголошеному президенту Білорусі Олександру Лукашенку потрібна політична підтримка. Із цим пов’язаний його черговий візит до Китаю. Таку думку сьогодні, 4 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловила прессекретарка Світлани Тихановської Анна Красуліна.

Так вона прокоментувала інформацію, що Лукашенко прибув із візитом до Китаю. Офіційна його мета — діалог із Сі Цзіньпіном про торговельно-економічне співробітництво КНР і Білорусі. Також Лукашенко планує торкнутися теми інвестицій і міжнародного співробітництва держав. Це другий візит білоруського диктатора у 2023 році.

“Світлана Тихановська сьогодні розпочала візит до США. Цей візит присвячений запуску стратегічного діалогу білоруського демократичного суспільства зі США. Наступного тижня у Тихановської візит до Брюсселя, де вона запустить стратегічний діалог із Європейським Союзом. На цьому тлі зрозуміло, що Олександр Лукашенко має вкрай блідий вигляд. Тобто він весь рік безвилазно сидить удома і йому потрібна деяка політична підтримка”, — сказала Красуліна.

З економічного погляду, за словами прессекретарки, Лукашенко вкрай мало цікавий для Китаю в тій ситуації розвитку економіки, яка зараз спостерігається в Білорусі.

“Тому говорити ми можемо тільки про політичну підтримку, особливо, якщо згадати, що Лукашенка не взяли цьогоріч до Шанхайської організації співпраці (ШОС). Іран взяли, а Білорусь, яку мали цього року взяти, не взяли. А потім у жовтні був форум “Один пояс — один шлях”, які також відбувався у Китаї, куди Лукашенка також не запросили. Тому я думаю, що це така деяка компенсація, що ну, ось, начебто нібито, гаразд, хлопчик, приїжджай”, — висловилася Анна Красуліна.

Читайте також: Список “екстремістів” збільшився, емігранти бояться повертатися: як Лукашенко репресує білорусів (ВІДЕО)

Нагадаємо, за словами глави місії демократичної Білорусі в Києві Геннадія Манька, самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко розписався в тому, що більше нічого не вирішує, коли погодився на відкриття білоруського генконсульства в Ростові-на-Дону. Річ у тім, що новий консульський округ охоплюватиме не тільки Ростовську і Волгоградську області РФ, а й тимчасово окуповані Росією Крим, частини Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України. Але ж Лукашенко ніколи не визнавав анексію українських територій.

Прямий ефір