Французькі військові пенсіонери могли б налагодити ремонт “Міражів” в Україні — думка

Геннадій Хазан. Фото: Facebook

Обслуговування іноземної військової техніки в Україні — складне завдання, але вирішуване. Можливі різні варіанти, один із них — залучення, хоча б на якийсь час, іноземних фахівців, наприклад, французьких — для обслуговування французьких літаків Mirage 2000-5. Такою думкою в ефірі FREEДОМ поділився президент Української авіаційної асоціації пілотів та власників літаків “АОПА Україна”, український авіатор та волонтер Геннадій Хазан.

“Досить велика кількість людей у Франції — тих, хто, наприклад, на військовій пенсії. Їх багато. І я думаю, що заробіток їх зайвий не може не потішити. Тому частково, я думаю, є можливість запросити фахівців, які на сьогодні перебувають у Франції, а потім і наших хлопців підучити”, — вважає авіатор.

На його думку, для такого навчання достатньо чотирьох-п’яти місяців.

“Техніки у нас — дуже грамотні хлопці… За п’ятибальною системою я їм поставив би 12. Такими людьми можна пишатися і треба ними пишатися. Вони роблять все для того, щоби вчасно готувати бойову техніку”, — додав Хазан.

Читайте також: Скільки винищувачів Mirage передасть Франція, повідомив Подоляк

Як повідомлялося раніше, 7 червня президент Франції Еммануель Макрон повідомив, що його країна передасть Україні винищувачі Mirage 2000 (“Міраж”) і проведе відповідні навчання для українських пілотів. Імовірно, винищувачі зможуть бути в Україні до кінця року, оскільки навчання пілотів може займати від 3 до 6 місяців.

Mirage 2000 — французький багатоцільовий винищувач четвертого покоління. З їхньою допомогою Україна зможе запускати західні ракети по військових цілях у російському тилу.

Читайте також: У певному моменті французькі винищувачі Mirage перевершують американські F-16, — Снєгирьов

Прямий ефір