Скільки винищувачів Mirage передасть Франція, повідомив Подоляк

Винищувачі Mirage. Фото: gettyimages.com

Франція передасть Україні п’ять винищувачів Mirage 2000-5 (“Міраж”), вони стануть хорошим доповненням американським F-16. Про це сьогодні, 8 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк.

“Безумовно, п’ять літаків — це мало. Але сам факт того, що ці літаки можуть з’явитися в небі України, це хороший знак. І після навчання пілотів, я вважаю, що цього року вони мають уже працювати”, — сказав він.

Подоляк зазначив, що для суттєвої зміни ситуації на фронті Україні потрібно більше сотні літаків.

“Тобто йдеться про 100, 200, 300 літаків, умовно. Президент України каже, що якщо в українському небі працюватиме 120-130 тих самих винищувачів F-16, тоді це матиме суттєвий результат, тому що вони зможуть контролювати більшу частину лінії фронту. У нас все-таки війна високої інтенсивності з великою лінією фронту”, — зазначив він.

Подоляк акцентував, що західні військові літаки в рази перевершують російські.

“Росія говорить про винищувачі п’ятого покоління, але насправді це винищувачі третього покоління, які РФ застосовує на лінії фронту. Втім, поки що у них перевага в небі. І ці кількісні параметри нам потрібно перемелювати. Але щоб перемолоти, необхідно прибрати ключову перевагу Росії — тактичну авіацію. Тобто якщо ми не маємо сьогодні винищувачі-перехоплювачі, то Росія домінує, це очевидно. І щойно цей інгредієнт війни буде компенсований нашими винищувачами, тоді, звісно, все буде мати інший вигляд”, — резюмував він.

Читайте також: Mirage 2000 для України — як винищувачі допоможуть ЗСУ (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, 7 червня президент Франції Еммануель Макрон повідомив, що його країна передасть Україні винищувачі Mirage 2000 (“Міраж”) і проведе відповідні навчання для українських пілотів. Імовірно, винищувачі зможуть бути в Україні до кінця року, оскільки навчання пілотів може займати від 3 до 6 місяців.

Mirage 2000 — французький багатоцільовий винищувач четвертого покоління. З їхньою допомогою Україна зможе запускати західні ракети по військових цілях у російському тилу.

Читайте також: У певному моменті французькі винищувачі Mirage перевершують американські F-16, — Снєгирьов

Прямий ефір