Федоров: У колабораціоністів на півдні України є лише два шляхи – обидва ведуть до ліквідації

Міський голова Мелітополя Іван Федоров в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA розповів про ситуацію в місті та роз’яснив, чому російські окупанти хочуть у ньому провести “референдум”. Федоров наголосив, що на сьогодні цей населений пункт – центр окупованої Запорізької області, та зазначив, що без його звільнення неможлива деокупація півдня України. Він також повідомив, що менше ніж 10% мешканців міста готові підтримати росіян, а колаборантам незабаром солодко не доведеться. Також гість ефіру наголосив, що вчора, 9 серпня, весь світ побачив, що Крим – це Україна.

— Як Ви можете пояснити місце проведення псевдореферендуму щодо приєднання новоокупованих районів до Росії у Мелітополі?

— Зважаючи на те, що “друга армія світу” показала, наскільки вона здатна воювати й не в змозі захопити Запоріжжя, на жаль, Мелітополь став центром тимчасово окупованої Запорізької області. Мелітополь завжди був логістичним та торговим центром півдня. На сьогодні це ворота до Криму. Навіть коли ми говоримо про деокупацію, ми чітко розуміємо, що без звільнення Мелітополя неможлива деокупація всього півдня України, і, звичайно ж, не може бути деокупації Криму. Тому сьогодні вони для себе обрали місто Мелітополь як базове. Але ні про яке проведення так званого “референдуму” не може бути й мови. Це фейк.

Зазначу, що голова окупаційної адміністрації Запорізької області Євген Балицький півтора року тому, коли у місті були демократичні місцеві вибори, зі своєю партією набрали менше ніж 10%. Сьогодні ця людина не має жодного права репрезентувати думку тих людей, які залишилися на території тимчасово окупованого Мелітополя.

Я впевнений, що і тим колаборантам, які сьогодні взялися відповідати й допомагати в організації “референдуму”, солодко не доведеться.

— Ви натякаєте на можливу ліквідацію Балицького, як це було з іншими представниками окупаційних адміністрацій півдня?

— Чому я натякаю? Я абсолютно чітко кажу, що доля цієї людини вирішена наперед. Є лише два варіанти: перший – це зачистка спецслужбами Російської Федерації. Це для нього менш болісний, але швидкий варіант. Другий – це відповідальність перед українським законодавством згідно із законами, які прийняті про колаборацію, про держзраду тощо. Цей варіант довший, болісний, але ще з шансом пожити на волі якісь 10 років на своєму життєвому заході. А щоб розуміти та обирати варіанти розвитку, давайте подивимося на історію 2014 року. Де лідери державного перевороту, що був у Криму? Де ті люди, які були у так званих “ЛНР” та “ДНР”? З них 90% зачищено своїми ж спецслужбами.

— Що Вам відомо про останні випадки в Мелітополі, що роблять із тими людьми, які не підтримують тимчасову окупацію Запорізької області, Мелітополя?

— На жаль, методи мало змінились із 24 лютого. Людей масово саджають у полон, крадуть із дому, до них застосовують фізичне та психологічне насильство. Тому люди обмовляють себе на камери, кажуть те, чого вони точно не робили.

— Чи зараз проводиться незаконна паспортизація на території Мелітополя, чи є у Вас інформація?

— Реальної статистики щодо тих, хто взяв паспорти, не існує. Тому що сьогодні черг точно нема за російським паспортом. Здебільшого отримують російський паспорт соціально незахищені верстви населення, яких вдалося обдурити – їх залякали, що вони не зможуть отримувати українську пенсію – є неправдою. На мою думку, це не паспорт, а квиток для втечі.

— Чому росіяни так поспішають із проведенням псевдореферендуму?

— Учора весь світ побачив, що Крим – це Україна (9 серпня на військовому аеродромі у Новофедорівці стався масштабний вибух, – ред.). І це черговий виток протистояння вже в нашому Криму. Росіяни хочуть збільшити переговорні ставки. Але це абсолютно точно не зупинить Збройні сили України, нашу владу, наше найвище політичне військове керівництво перед визволенням окупованих територій: Донецьк, Луганськ, Крим, Запорізьку, Херсонську область, частину Харківської області. Тож фейковий референдум їх не врятує.

Нагадаємо, військовий експерт Роман Світан в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA оцінив терміни запуску в Україні заводу з виробництва 🇹🇷 безпілотників Bayraktar у півроку.

На Луганщині росіяни замість розмінування огороджують багатоповерхівки стрічками — Гайдай

По Нікопольському району агресор РФ випустив 120 снарядів із “Градів”: 2 загиблих, 7 поранених

Читайте також: Сумніваюся, що буде одностайне схвалення: експерт — про заборону від ЕС у видачі віз росіянам

Прямий ефір