Ескалація на Донбасі: Володимир Зеленський та Єнс Столтенберг провели телефонну розмову

Фото ОП

Президент України Володимир Зеленський обговорив із генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом загострення безпекової ситуації на Донбасі.

Про це повідомляє UATV із посиланням на ОП.

Глава держави також поінформував Столтенберга про стягування Росією військ до кордонів України, яке триває, та підвищення їхньої готовності до наступальних дій.

Володимир Зеленськиц подякував генеральному секретарю за увагу Альянсу до безпекової ситуації навколо України та закликав країни – члени НАТО приділяти більше уваги питанням безпеки в Чорному морі та посилювати свою військову присутність у Чорноморському регіоні.

“Така постійна присутність має стати потужним чинником для стримування Росії, яка продовжує масштабну мілітаризацію регіону та перешкоджає торговельному судноплавству”, – заявив він.

Президент наголосив, що у відносинах з НАТО для України найбільш актуальним питанням є можливість отримання Плану дій щодо членства в Альянсі.

“Ми віддані реформуванню нашої армії та оборонного сектору, але одними реформами Росію не зупинити. НАТО – це єдиний шлях до закінчення війни на Донбасі. ПДЧ стане справжнім сигналом для РФ”, – сказав Володимир Зеленський.

Нагадаємо, що в НАТО стурбовані нарощуванням російської військової потужності біля кордону України.

Читайте також: США та НАТО закликають Росію пояснити провокації біля українських кордонів (ВІДЕО)

Прямий ефір