Експертка розповіла, як в Україні підвищується рівень фінансової грамотності

Фото UATV

Заступник керівника Проекту USAID “Трансформація фінансового сектора” Юлія Вітка розповіла в інтерв’ю телеканалу UATV про цілі та напрямки програми, основним завданням якої є розвиток і поліпшення надання фінансових послуг в Україні.

“На цей проект виділено 24 млн доларів, і ми повинні раціонально використовувати ці ресурси для трансформації фінансового сектору України. У нас такі напрями: фінансова грамотність населення та захист прав споживачів фінансових послуг, розвиток електронних фінансів, розвиток товарних ринків та біржової торгівлі в Україні, пенсійна реформа і комунікаційні стратегії щодо роз’яснення населенню України”, – повідомила експертка.

Також вона розповіла, які чинники є головними для підвищення довіри громадян до банківської системи.

“Половина населення не знають про фінансові послуги достатньою мірою й не довіряють їм. За нашими підрахунками, в середньому 3% населення України довіряють різним фінансовим установам. Ми робимо дуже багато для підвищення рівня фінансової грамотності. Наприклад, є шкільна факультативна програма для учнів старших класів. Треба розуміти, що коли діти приходять додому, то діляться цими матеріалами з батьками, тобто, вони теж учаться разом із дітьми”, – додала гостя студії.

Крім того, Вітка поділилася інформацією про масштабну програму тренінгів у різних областях України з дорослим населенням.

“Учасники тренінгу після цієї програми краще складають сімейний бюджет і розбираються в заощадженнях та фінансових послугах”, – додала представник проекту USAID.

Телеінтерв’ю з Юлією Віткою дивіться 30 квітня о 15:00 у програмі “Лицом к лицу” на телеканалі UATV.

Марта ЗНАК, UATV

Прямий ефір