Економіка Росії йде дорогою до СРСР, а всі гроші спалюються у вогні війни, — російський професор

Москва. Фото: ukrinform.ua

У Росії всі сили йдуть тільки на війну проти України. Цивільна економіка починає руйнуватися і виникає дедалі більше загроз того, що буде дедалі менше звичайних товарів і цивільних послуг, і якість життя громадян країни-агресора падатиме і падатиме. Радіють тільки ті, хто працює у військовому виробництві, вони зараз отримують хороші зарплати. Про це сьогодні, 17 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив російський економіст, доктор економічних наук, професор Ігор Ліпсіц.

За його словами, для того, щоб зростала цивільна економіка, потрібно, щоб у неї можна було вкладати гроші, щоб ці гроші були, і щоб були ресурси для розвитку цивільного виробництва. Зокрема насамперед робочі руки, а це вже не виходить у Росії.

“Гроші в російську економіку зараз вливаються виключно бюджетні, це ВПК і ті, хто є його постачальниками. Для цивільного сектора інвестицій особливо немає, а кредити стали дуже дорогими. А кредити стали дорогими тому, що гроші, які вливаються у військову економіку, доволі швидко опиняються на споживчому ринку і потребують цивільних товарів для себе — люди, які ці гроші отримали. А товарів немає, значить розганяється інфляція”, — каже Ліпсіц.

А раз інфляція розганяється, то, як пояснив економіст, Центробанк РФ підвищує ставку, кредити стають дорогими.

“Тобто воєнка руйнує економіку не просто тим, що вона вбиває людей і забирає ресурс, вона ще веде до зростання інфляції, інфляція веде до подорожчання кредитів, кредити не дають змоги розвиватися цивільному виробництву. Тому економіка Росії йде абсолютно дорогою до СРСР, де була величезна, ще більша за розміром військова промисловість, але магазини були порожні, на полицях нічого не було і доводилося стояти в чергах або по блату щось добувати. Така картина чекає і на Росію, на жаль росіян”, — сказав він.

У ВПК частина грошей виплачується у вигляді заробітної плати.

“Зарплата витрачається в магазинах, роздріб на цьому заробляє гроші, ті, хто можуть щось зробити в цивільному секторі отримують. Але все це не так, як те, що гроші спалюються у вогні війни, у вогні битв, і гине техніка, яка виготовляється величезними зусиллями. Це рана в економіці Росії, з цієї рани витікає кров російського господарства, і воно стає дедалі слабкішим, тому що кров не відновлюється, а витікає”, — уточнив Ліпсіц.

За його інформацією, стримувати інфляцію і регулювати курс рубля Центробанк намагається шляхом підвищення ключової ставки.

“Але це зараз працює не дуже добре, тому що російська інфляція має багато причин, і те, що люди активно витрачають і беруть кредити, — це тільки один із чинників. Тому не дуже багато ЦБ може зробити, але зате він зробив гроші в Росії дорогими. Ми спостерігаємо дуже сильне озлоблення верхівки російської влади проти Центробанку, тому навіть не знаємо, чи збережеться керівництво Центробанку після обрання президента, він у цей момент зазвичай змінює керівництво. Озлоблення дуже велике, Центробанк звинувачують у тому, що він накрутив вартість кредиту і через це економіка Росії зростає гірше, ніж обіцяв президент, і Центробанк виступає як ворог народу, як ворог політики президента. Приблизно так це звучить у документах, які просочуються з адміністрації президента. Вони намагаються, але, я боюся, що вони зараз махнуть рукою на інфляцію аби хоч якось добути гроші на війну, а все інше — не важливо. Швидше за все, буде така картина”, — резюмував доктор економічних наук.

Читайте також: Тези Путіна про неефективність санкцій проти Росії — брехня: економічний експерт навів аргументи

Нагадаємо, раніше Ліпсиц повідомив, що уряд РФ збирається змусити населення купувати облігації — вигадано хитру комбінацію.

Прямий ефір