Дипломатичні попередження в цьому випадку не працюють, — політолог про російську ракету в Польщі

Ілюстративне фото: kor.ill.in.ua

Європейські країни повинні жорстко реагувати на порушення свого повітряного простору російськими ракетами, оскільки, як показує досвід із Польщею, дипломатичні попередження в цьому випадку виявляються неефективними. Про це сьогодні, 25 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Володимир Фесенко.

“Те, що реагують занадто м’яко, це, на жаль, новина негативна, ми вже не дивуємося. Але є певний прогрес. Нагадаю, перший інцидент був ще 2022 року, і 2023 року було кілька подібних інцидентів, коли російські ракети або дрони залітали на територію Румунії та Польщі”, — сказав він.

Так, 15 листопада 2022 року під час чергової масованої атаки Росії по Україні на території Польщі, у селі Пшеводув, загинуло двоє людей унаслідок “прильоту” ракети.

“Польща спочатку заперечувала, мовляв, не російська ракета була, можливо, були українські ракети протиповітряної оборони (ППО), але потім були змушені визнавати. І зараз вдруге вони визнають, що ракета пролітала по їхній території. Тож є певний прогрес, але реакція занадто м’яка, вона не дає ефекту — інциденти повторюються”, — наголосив політолог.

На думку Фесенка, якщо європейські країни продовжать реагувати м’яко на проходження російських ракет через їхні території, це зрештою призведе до жертв.

“Тому потрібно не просто висловлювати занепокоєння, викликати посла, вручати ноти, необхідно жорстко заявити про неприпустимість ударів по прикордонній зоні і неприпустимість подібних інцидентів. І попередити, що якщо російська ракета або дрон з’являтиметься в їхньому повітряному просторі, то сили ППО цих країн збиватимуть ці ракети”, — пояснив він.

Політолог зазначив, що країнам Європи не слід побоюватися того, що збиття повітряних об’єктів розглядатимуть як акт агресії, і що це може призвести до початку війни між Росією і НАТО.

Як приклад він згадав інцидент, що стався в листопаді 2015 року, коли турецький винищувач збив російський бомбардувальник Су-24, який порушив повітряний простір Туреччини.

“Так, це призвело до кризи у відносинах між Туреччиною — країною НАТО — і Росією. Однак, оскільки обидві сторони були зацікавлені у відновленні відносин, інцидент не призвів до жодних глибоких кризових наслідків, і тим паче не призвів до жодної війни, хоча йдеться про країну НАТО. Так і тут. Не треба боятися, треба показувати Росії: будь-яка спроба заходження в повітряний простір тієї чи іншої країни НАТО буде жорстко каратися, і по російських повітряних об’єктах наноситимуться удари. Тільки це зупинить Росію, а дипломатичні попередження, на жаль, не працюють. Путін розуміє тільки мову сили”, — резюмував Володимир Фесенко.

Читайте також: Російська ракета знову порушила повітряний простір Польщі — реакція

Нагадаємо, посол Росії в Польщі Сергій Андрєєв відмовився від відвідування польського Міністерства закордонних справ (МЗС), куди його викликали після того, як російська ракета залетіла в повітряний простір країни.

Як повідомлялося, 57 засобів повітряного нападу використала російська армія проти України в ніч на 24 березня, одна з російських ракет порушила повітряний простір Польщі.

Прямий ефір