Дотації з Кремля йдуть не на розвиток Чечні, а на підтримку диктатури Кадирова — подробиці від Янгулбаєва

Рамзан Кадиров. Фото: ap.org

Москва може змусити главу Чечні Рамзана Кадирова скоротити витрати, якщо він хоче отримувати дотації з російського бюджету, але економити доведеться звичайним чеченцям. Про це сьогодні, 30 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав чеченський правозахисник Абубакар Янгулбаєв.

Поки ж, за словами правозахисника, Кадирову дозволяють витрачати стільки, скільки тому хочеться. Путін може розраховувати на повну лояльність глави Чечні.

“Лояльність від Кадирова у Путіна буде апріорі. Вона буде за замовчуванням, тому що його зробив Путін й від самого початку поставлено такі умови, де у Кадирова немає взагалі жодної іншої ставки, окрім як на Путіна”, — сказав Янгулбаєв.

Він наголосив, що Кадиров — головний пропагандист та піарник війни проти України в Чечні.

Водночас республіка посідає високі позиції в негативних рейтингах. Янгулбаєв констатував, що в Чечні дуже низькі зарплати, але високі ціни, жахлива банківська система. Проте всі дотації, субвенції з Кремля йдуть не на розвиток економіки, а на забезпечення диктатури.

“Економіки в принципі немає. І всі дотації, субвенції і всі субсидії, які надсилаються з Кремля, вони всі йдуть не на розвиток промисловості, економіки або іншої інфраструктури. Вони повністю йдуть на диктатуру, для того, щоб забезпечувати всі ці підрозділи Росгвардіі, яка, за ідеєю, займається тортурами, викраденнями, убивствами, і так чи інакше іншим органам, які тиснуть на населення. І, звичайно, на машини, на палаци, на золоті дивани та на майно, яким користуються Кадиров та його сім’я”, — сказав правозахисник.

Янгулбаєв наголосив, що якби кошти, які виділяються з російського бюджету, використовували за призначенням, то Чечня давно могла б стати дуже сильним економічним центром, зокрема й на Північному Кавказі.

“Але тут виходить, що десь 80% від усіх грошей отримує особисто Кадиров для своїх особистих інтересів і для інтересів своєї сім’ї”, — сказав правозахисник.

Читайте також: Кадрові перестановки в Чечні на користь членів сім’ї Кадирова досягли свого піка — подробиці (ВІДЕО)

Раніше російський журналіст, соціолог Ігор Яковенко висловив думку, що багатство і зухвала поведінка глави Чеченської Республіки Рамзана Кадирова пояснюється тим, що він забезпечує вірність регіону режиму президента РФ Володимира Путіна. Кадирову прощаються промахи його гвардії на війні в Україні, приниження російських чиновників, убивства “кадировцями” людей не тільки в Чечні, але й у Росії тощо.

Прямий ефір