Допомога Україні: американці та європейці виступають за продовження підтримки (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Попри безперервні інформаційні атаки російської пропаганди, понад 70% європейців, як і раніше, готові приймати українських біженців. Найбільшу відкритість демонструє Іспанія — 90% респондентів сказали, що будуть раді прийняти українців у своїх містах, будинках та серцях, передає FREEДОМ.

Кремль явно прорахувався із рівнем підтримки. Російські пропагандисти вже після перших тижнів війни Росії проти України говорили, що Захід втомився та допомагати Києву не хоче.

У грудні за результатами опитування Інституту Рональда Рейгана, 57% опитаних американців вважають, що їхня країна має продовжувати надавати будь-яку допомогу Україні. Переважна більшість громадян США вважають Росію ворогом — 82%. І найбільший показник за останні роки — 76% респондентів заявляють, що Україна є близьким союзником Вашингтона.

Згідно з опитуванням Reuters-Ipsos, третина американців взагалі виступають за відправку військ в Україну. При цьому і Київ, і Вашингтон неодноразово заявляли: будь-яка участь американських Збройних сил у російсько-українській війні виключається. Водночас, третина респондентів висловилася проти збільшення обсягів допомоги Києву.

Через 9 місяців російсько-української війни більше половини європейців підтримують постачання мілітарної допомоги Києву, показали результати опитування Фонду Бертельсмана.

Рівень підтримки України залишається максимально високим у Польщі — 76%, водночас у Німеччині кількість прихильників військової допомоги Україні знизилася майже на 10% порівняно з березнем. В Італії — понад третина італійців хочуть, щоб країна активно допомагала Києву. Днями уряд Італії схвалив постанову про продовження поставок зброї в Україну до кінця 2023 року.

“Всі згодні з тим, що лише одна людина несе відповідальність за це звірство, за руйнування громадянської інфраструктури, української енергосистеми, за те, що в Києві взимку електрика є лише три години, за життя цивільних та військових, убитих цією безглуздою, необґрунтованою та невмотивованою війною — Володимир Путін. Італія має продовжувати те, що уряд Драгі зробив із великою серйозністю, щоб допомогти шляхом відправлення засобів захисту українському народу”, — заявив член Палати депутатів Італії Бенедетто Делла Ведов.

Читайте також: Повноцінна інформаційна зброя: як зараз працюють пропагандисти РФ за кордоном (ВІДЕО)

Прямий ефір