Добровольці РФ досягають своїх цілей — нові подробиці рейду в Бєлгородській і Курській областях (ВІДЕО)

"Російський добровольчий корпус". Фото: t.me/russvolcorps

Легіон “Свобода Росії”, “Сибірський батальйон” і “Російський добровольчий корпус”, які проводять військову операцію на території Бєлгородської та Курської областей, перебувають за 16 кілометрів від нині порожнього складу тактичної ядерної зброї “Бєлгород-22”, пише видання Newsweek. Ядерні боєприпаси евакуювали зі сховища після попередніх рейдів російських добровольців, інформує FREEДОМ.

Російські добровольчі формування перетнули кордон РФ у ніч на 12 березня 2024 року. Їхній рейд триває.

“Головною причиною початку збройної боротьби проти путінського режиму стала відсутність легальних можливостей політичної боротьби в Росії… Тепер озброєна російська опозиція — повноцінний суб’єкт у воєнно-політичній грі на території Росії та за її межами”, — йдеться в повідомленні Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

У Курській і Бєлгородській областях тривають бойові дії. Тьоткіне, Лозова Рудка, Нова Таволжанка, Глотове, Горьківський, Козинка і Нехотіївка — добровольці контролюють понад 50 квадратних кілометрів території.

“На сьогодні триває поступове просування, розвиток наступу. Задіюємо весь потенціал, резерви. Поки що в нас іде просування по всій лінії зіткнення. Це означає, що ми досягаємо однієї зі своїх цілей — відтягувати війська РФ із фронту. Також є спеціальні підрозділи, але їх невелика кількість”, — розповів начальник штабу “Російського добровольчого корпусу” з позивним “Фортуна”.

Після попередніх рейдів російських добровольців і так званого заколоту Пригожина в червні 2023-го Кремль посилив озброєння Росгвардії. Внутрішні війська отримали важку техніку: танки і бронеавтомобілі. Ба більше, Росія сформувала спеціальні підрозділи для оборони кордону з Україною. Але все це не допомогло країні-агресору запобігти або стримати рейд добровольців.

“З одного боку, потрібно показати, що проблеми і загрози не існує. Відповідно, яка може бути реакція на загрозу і проблему, якої не існує? Жодної! Зрозуміло, що заплющити очі й показувати, що загрози немає, ба більше, лякати ще додатково людей, щоб не виїжджали, оскільки буде їм гірше. А з іншого боку, вони звикли працювати під живим щитом”, — каже експерт з питань національної безпеки Іван Варченко.

Щоб мінімізувати втрати серед цивільного населення, добровольці закликали регіональну владу евакуювати жителів Бєлгородської та Курської областей. Час від часу вони в односторонньому порядку припиняють вогонь, заздалегідь попередивши про це. Однак місцева влада людей не вивозить — свідомо ризикує життями цивільних заради пропагандистської картинки.

“Путін розуміє, що в очах світових лідерів, насамперед КНР, він стає нестабільним правителем, який не може забезпечити порядок на виборах у себе в країні. Він показує себе слабаком перед своїм народом і своїми елітами. Слабкість — це те, чого він боїться найбільше. Те, що зараз відбувається в РФ, послаблює режим узагалі й Путіна особисто. Ми повинні використовувати цю слабкість і зробити її додатковою зброєю”, — заявив керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов на Форумі підтримки російських добровольців.

За перші шість діб рейду “Російського добровольчого корпусу”, легіону “Свобода Росії” і “Сибірського батальйону” російська армія втратила вбитими 613 осіб і пораненими — 829. Армія країни-агресора позбулася семи танків, 20 бойових машин піхоти, чотирьох бронетранспортерів і 57 військових автомобілів.

Коли завершувати і чи завершувати взагалі військову операцію на території Бєлгородської та Курської областей, російські добровольці поки що не вирішили. Вони стверджують, що сюрпризів для Москви у них достатньо.

Читайте також: Діяльність російських добровольців — це рух у правильному напрямку, який слід всіляко підтримувати, — Яковенко

Нагадаємо, військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко висловив думку, що похід російських добровольців — це пролог до того, щоб територією Російської Федерації були створені сірі та демілітаризовані зони.

Прямий ефір