До НАТО Україна вступить швидше, ніж до ЄС, — Загородній

Прапори України та НАТО. Ілюстрація: rada.gov.ua

Україна може вступити до НАТО швидше, ніж до ЄС, адже Україна де-факто вже є членом НАТО. Деяким країнам дуже вигідно, щоб країна вступила до Альянсу, адже стоїть грошове питання і питання колективної світової безпеки. Таку думку сьогодні, 15 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політтехнолог Тарас Загородній.

“Ми повинні розуміти, чому щодо НАТО така ситуація, така неоднозначність. Це насамперед боязнь США бути звинуваченими втягнутими у війну проти Росії. Росія активно просуває цю тему на Заході. Тобто це створить проблеми й Байдену, багатьом урядам, зокрема і Старої Європи, тому що проросійське лобі активно качатиме тему про пряме зіткнення з ядерною державою. Тобто качати тему війни тощо. Тому навіть якщо не запросять, не дадуть сигнал, ми маємо розуміти, що це не катастрофа для нас. Україна і так є частиною НАТО. За військовою інфраструктурою ми вже є частиною НАТО. Нам більше зараз потрібно літаків, більше зброї, щоб відбивати атаку, ніж формальні заяви, що що-небудь, коли-небудь, може бути навіть більш чіткі. Якщо буде така заява з конкретним запрошенням, це теж добре, але якщо її не буде, це не катастрофічно”, — сказав він.

Політтехнолог наголосив, що Україні потрібні не папірці, а конкретні ресурси, щоб звільняти свої території.

“Дайте більше зброї, ніж переконань у тому, що Україна стане членом НАТО. Ми маємо розуміти, що до НАТО, найімовірніше, Україна вступить швидше, ніж до ЄС, оскільки більша частина країн НАТО розуміє, що Україна посилить цей блок, стане тим стрижнем європейської безпеки. І на це погодяться навіть, згнітивши серцем, такі колишні противники, як Німеччина, Франція, Італія. Бо в принципі поява України в НАТО їм теж вигідна. Збільшується кількість буферних країн від джерела небезпеки — від Росії, але й важливе грошове питання. Тому що Україна коштом свого військового бюджету з коштів платників податків підтримуватиме армію і безпеку НАТО, на відміну від ЄС, де потрібно платити величезні дотації Україні й на відновлення, і щоб просто вирівняти рівні доходів”, — каже Загородній.

Тобто, резюмував він, це питання грошове і безпекове.

“Зрозуміло, що всі країни Східної Європи категорично “за”, це вже зараз можна сказати”, — підсумував Тарас Загородній.

Читайте також: Збереження та підтримка України: у НАТО озвучили порядок денний дводенної зустрічі міністрів оборони країн Альянсу

Як повідомлялося раніше, сьогодні, 15 червня, у Брюсселі (Бельгія) відбувається чергова зустріч у форматі “Рамштайн”. Засідання на рівні міністрів оборони стане останнім перед важливим для України самітом НАТО у Вільнюсі (Литва). Можливо, це буде остання зустріч у форматі Комісія Україна — НАТО, тому що після Вільнюського саміту, найімовірніше, вже буде утворено Раду Україна — НАТО.

Прямий ефір