Для Фіцо дзвенять тривожні дзвіночки — деталі від Герасимчука

Роберт Фіцо. Фото: newsroom.consilium.europa.eu

Існують деякі фактори, які стали тривожним дзвіночком для прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав заступник директора Ради зовнішньої політики “Українська призма” Сергій Герасимчук.

“По-перше, це позиція польського уряду, який не поділяє позиції Фіцо. Попередній уряд Моравецького вступив у серйозний конфлікт з Угорщиною, і нинішній уряд Туска також вкрай критично відгукується про поведінку Фіцо. Ще більш гучний дзвіночок — це відносини з Чеською Республікою. Річ у тім, що Чехія і Словаччина після “мирного розлучення”, коли Чехословаччина розділилася на дві країни, завжди підтримували дуже тісні стосунки, що ґрунтуються на спільній історії, спільній культурі, дуже близьких мовах. Зараз чеський уряд сказав про те, що він призупиняє міжурядовий діалог саме у зв’язку з позицією щодо України”, — повідомив Герасимчук.

За його словами, електорат Фіцо і відповідно електорат кандидата в президенти Пітера Пеллегріні не хоче війни, вірить залякуванням і в те, що Фіцо і Пеллегріні стануть надійними гарантами того, що Словаччину не втягнуть у війну.

“Але, з іншого боку, вони також бачать, що це загострює відносини з дружніми Польщею і Чехією, не кажучи вже про Євросоюз. Багато хто не любить Євросоюз, особливо на тлі його зеленої політики, яка може спричинити певні витрати для фермерів у зв’язку із зеленим переходом. Але Словаччина прекрасно розуміє, наскільки вона залежна від Європейського Союзу. Наразі це одна з найслабших економік єврозони, але, з усім тим, ця країна перебуває в єврозоні. Тобто навіть порівняно з Польщею та Угорщиною у Євросоюзу є більше важелів впливу на Словаччину”, — пояснив експерт.

Герасимчук звернув увагу, що Угорщина і Польща зберегли свою валюту, а Словаччина від неї відмовилася, тож має виконувати вимоги Європейського Союзу.

“Крім того, у Словаччині чудово розуміють, що прем’єр, який відмовився від боротьби з корупцією, якщо доповниться ще й президентом, який має за собою корупційний шлейф, усе це може призвести до того, що Європейський Союз суттєво обмежить фонди, які будуть доступні для Словаччини. І якщо найслабша економіка єврозони раптово опиниться ще й без доступу до єврофондів, то очевидно, що виборець буде не в захваті від такого розвитку подій”, — зауважив він.

Читайте також: Корчок чи Пеллегріні: хто може здобути перемогу на президентських виборах у Словаччині, проаналізував експерт

Нагадаємо, політолог Дмитро Васильєв розповів, що рейтинги прем’єр-міністра Роберта Фіцо падають у Словаччині.

Прямий ефір