“Л/ДНР” — не єдині: як, де і навіщо Росія спонсорує сепаратизм

Фото: Facebook

Самопроголошені так звані “ДНР” та “ЛНР” далеко не єдині псевдодержави, які спонсорує РФ. Сепаратисти потрібні Росії, щоб використовувати, як важіль впливу на країну, повідомляє UA.

Так званий “референдум” про приєднання до Росії вже оголосила так звана “влада” Південної Осетії — грузинський аналог народної “республіки” зі схожою історією появи. 2008 року РФ під приводом захисту свого населення вторглася в Грузію, звинувативши її ж в нападі, і після п’ятиденної війни поставила в регіоні маріонеткову владу. Ту війну російська сторона називає виключно “конфліктом”. З того часу практично ніким не визнана псевдодержава живе на гроші РФ. І проведений там так званий “референдум” ніяк не вплине на міжнародне визнання регіону. Голова правлячої партії Грузії “Грузинська мрія” Іраклій Кобахідзе говорить про це так:

“Щодо таких ініціатив у нас є чітка політика, і ми не визнаємо ні де-факто уряд, ні де-факто вибори, ні де-факто референдум. Наша позиція з цього приводу дуже ясна, дуже ясна. Тому, звичайно, дотримуватися тієї ж лінії”.

У Грузії є ще одна квазідержава Абхазія, яка також контролюється РФ. У Кремлі люблять використовувати такі утворення для впливу на інші країни. Придністров’я в Молдові, Нагірний Карабах в Азербайджані. Але цей важіль тиску на сусідів вартує РФ колосальних грошей. До 2021 року з російського бюджету сумарно виділили 609 млрд дол. на підтримку квазідержав. І це лише те, що відомо із відкритих джерел.

“Утворення типу Придністров’я — це приклад виродження імперської політики. Це навмисна шкода своїм сусідам в ім’я нічого. В ім’я утримання з кишень своїх платників податків організованих злочинних угруповань, які називають себе чомусь державами. Ці нариви просто не могли існувати вічно — рано чи пізно вони все одно були б розкриті. В ідеальному світі їх розкрила б зміна режиму в Росії”, — говорить російський політик, політичний оглядач Максим Кац.

Москва спонсорує сепаратистів не тільки в колишніх радянських республіках. Так, на діяльність партії Марін Ле Пен — основного супротивника Еммануеля Макрона на виборах у Франції, банк Росії видав кредит 9 млн євро. А лідерам руху за незалежність Каталонії від Іспанії у 2017 році російський дипломат пропонував як допомогу 500 млрд дол. та 10 тис. солдатів. Про це повідомляє Міжнародний Центр з дослідження корупції та організованої злочинності — це неурядова організація, до якої входять слідчі та журналісти країн Європи.

Читайте также: Обстріли з “Торнадо-С”, руйнування будинків та відмова від евакуації — обстановка на Донеччині та Одещині

У Міноборони України спростували заяву спікера Держдуми РФ про заборону обміну бійців “Азова”

Україна розраховує скористатися програмами ЄС ще до вступу до Союзу – Кравчук

Прямий ефір