Депортований Росією маріупольський підліток Богдан Єрмохін вже в Україні, — Єрмак

Богдан Єрмохін із сестрою. Фото: t.me/ermaka2022

Україні вдалося повернути Богдана Єрмохіна — українського хлопця, якого Росія вивезла з окупованого Маріуполя до Московської області. Сьогодні, 19 листопада, юнакові виповнюється 18 років, і він вже в Україні зі своєю сестрою. Про це повідомив очільник Офісу президента України Андрій Єрмак, передає FREEДОМ.

“Ми були у постійній комунікації з Богданом, і він вже в Україні, поруч зі своєю сестрою. Злагоджена робота команди Офісу та уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця. Дякуємо нашим партнерам з Держави Катар та міжнародної організації ЮНІСЕФ”, — написав Єрмак у Telegram.

Він зауважив, що хлопця вдалося повернути в межах реалізації затвердженого плану дій президента України Володимира Зеленського Bring Kids Back UA. Раніше Богдан звернувся до глави Української держави з проханням допомогти йому виїхати в Україну.

Нагадаємо, коли Росія окупувала зруйнований Маріуполь, Богдана Єрмохіна та ще 30 дітей загарбники перевезли у спеціальний центр у Підмосков’ї. Пізніше йому примусово видали паспорт. У березні цього року хлопець спробував втекти, але машину з ним зупинили на кордоні з Білоруссю. За словами адвокатки, це була не єдина спроба Богдана повернутися до України. За небажання жити у Росії йому погрожували психіатричною лікарнею. А потім Богдана викликали у військкомат.


Ви можете допомогти повернути неповнолітніх громадян України додому. Якщо проживаєте на території Білорусі, Росії або на тимчасово окупованих територіях України та володієте інформацією про депортованих дітей — напишіть у Telegram-канал “Я тут” або на сайт FREEДОМ. Київ гарантує анонімність.

Нагадаємо, телеканал FREEДOM у партнерстві з радницею-уповноваженою президента України з прав дитини та дитячої реабілітації і Ювенальною поліцією України запустив інформаційну кампанію “Знаєш — скажи!“, яка має на меті мотивувати мешканців Росії протидіяти примусовій депортації українських дітей і сприяти їхньому поверненню в Україну.

Прямий ефір