“Демілітаризацію” виконано: як через напад Росії українська армія стала однією з найсильніших (ВІДЕО)

Українські військові. Фото: Facebook/Генштаб ЗСУ

Інноваційні безпілотники — це війна XXI століття, і тут Захід нічого не може навчити українців. Так пише британська газета The Guardian про технологічне оснащення і тактику ЗСУ. Командувачі Збройних сил країн НАТО високо оцінюють рівень майстерності українських військових та ефективність їхньої роботи. Українська армія застосовує найсучасніше озброєння. Водночас у Кремлі знову заговорили про “демілітаризацію” України. За словами Дмитра Пєскова, прессекретаря російського президента Володимира Путіна, це завдання російська армія майже виконала. У реальності — демілітаризується сама Росія, повідомляє FREEДОМ.

У Міністерстві закордонних справ України прокоментували заяву Кремля. Глава української дипломатії Дмитро Кулеба припустив, що незабаром на світ чекають нові одкровення. Путін може пояснити росіянам усе — і втрату Криму, і України загалом.

“У наступних серіях: фактично, всі завдання “СВО” виконано. Україна як член ЄС і НАТО не зможе напасти на Росію, Крим більше не є тягарем для російського бюджету, нацисти залишилися тільки в Росії, а втрати російських солдатів і техніки в Україні, про які ми нікому не розповімо, допомогли нам виправити помилки та зробити Росію сильнішою. Росія сильна як ніколи”, — зіронізував Кулеба у Facebook.

Заява Пєскова про успішну демілітаризацію України — нонсенс, впевнені експерти.

“На сьогодні українські Збройні сили озброєні чудово, як ніколи до цього. І всі підстави для таких процесів виникли саме через російське вторгнення”, — зазначив політичний експерт Валентин Гладких.

Нині, завдяки допомозі західних партнерів, українські військові опанували та застосовують у бою найсучаснішу військову техніку: Bradley, Patriot, HIMARS, Leopard. Ефективність роботи українців оцінили найкращі армії світу. Українці, зокрема й самі військові, збирають гроші на купівлю дронів. Тисячі таких безпілотників уже відправили до ЗСУ. Україна під час війни змогла налагодити виробництво власних дронів. Aquila українського виробництва коштує приблизно 400 доларів. А до нього — українське ноу-хау — додаткові пристрої для скидання боєприпасів на позиції чи техніку противника виготовляють самі військові на 3D-принтері. Дрон може нести одну або дві гранати й летить зі швидкістю 100 км/год.

“Оператор безпілотників стає “очима” танкістів. Такі безпілотники стануть критичною частиною майбутньої боротьби. І тут Захід нічому не може навчити українців”, — йдеться в публікації The Guardian.

Схоже, поки що демілітаризується Росія. Москва вимушено розконсервувала і відправляє на фронт стару радянську техніку. У розпорядження журналістів із дослідницької групи Conflict Intelligence Team (CIT) потрапили фотографії ешелону, який у березні перевозив танки Т-54 і Т-55, яким близько 70 років. Новітнє досягнення російського оборонпрому — безпілотник “Сибирячок”, зроблений із китайського пластику і коштує понад 2 млн рублів за штуку. Виробник дрона — невідомий. А всі комплектуючі “Сибірячка” можна купити на AliExpress. Коштуватиме це приблизно 200 тис. рублів, а не два мільйони. На фронт дрони приходять у несправному стані.

“В одному з підрозділів під час зльоту коптер упав на військовослужбовців і до м’яса порубав гвинтами. Камера вкрай низької якості, показує відео в три секунди з великою затримкою. У результаті в боях його не використовують”, — повідомляє видання The Insider.

Збройні сили України в контексті технічного і технологічного розвитку за минулий рік здійснили прорив, зокрема завдяки міжнародній підтримці. Але для того, щоб цілком і повністю домінувати на полі бою, українській армії необхідно більше озброєння.

Читайте також: Наше завдання — будувати Сили оборони, щоб прийдешня війна не сталася, — Резніков

Прямий ефір